Kviečiame pasiruošti siūlyti pretendentus Lietuvos nacionalinėms kultūros ir meno premijoms

0
Kviečiame pasiruošti siūlyti pretendentus Lietuvos nacionalinėms kultūros ir meno premijoms
Share

2024-05-15

Kultūros ministerija kartu su Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija liepos pradžioje skelbs oficialų kvietimą teikti siūlymus dėl kandidatų Lietuvos nacionalinei kultūros ir meno premijai gauti. Dokumentus bus galima pateikti iki rugsėjo 1 d.

Tam, kad kūrybinės sąjungos, kultūros ir meno įstaigos bei organizacijos, kiti juridiniai asmenys galėtų iš anksto pasiruošti pateikti reikiamus dokumentus, primename pagrindinę informaciją.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos skiriamos konkurso būdu, komisijai atrenkant geriausių kūrinių, Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurtų per pastaruosius 7 metus, ir kūrinių, kaip ilgamečio kūrėjo kūrybinio indėlio į kultūrą ir meną, kūrėjus.

Vienas juridinis asmuo gali siūlyti vieną kūrėją ar kultūros ir meno kūrėjų kolektyvą premijai gauti už reikšmingiausius kūrinius sukurtus per pastaruosius septynerius metus ir vieną kūrėją už kūrinius, sukurtus ilgamečio kūrėjo kūrybinio indėlio į kultūrą ir meną metu. Komisijos narys negali būti siūlomas premijai gauti.

Kūrėją teikiantis juridinis asmuo Kultūros ministerijai turi pateikti rekomendaciją, kurioje nurodyta:

  1. juridinio asmens pavadinimas, juridinio asmens kodas, buveinės adresas, telefono numeris, el. pašto adresas;
  2. ar kūrėjas siūlomas už ilgametį kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną;
  3. ar kūrėjas siūlomas už pastarųjų 7 metų kūrybą;
  4. argumentai, kodėl kūrėją vertėtų apdovanoti Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

Taip pat reikės pateikti kūrėjo gyvenimo ir kūrybinės veiklos aprašymą, pastarųjų 7 metų reikšmingų kūrinių sąrašą, jeigu kūrėjas siūlomas už pastarųjų 7 metų kūrybą. Kūrėją teikiantis juridinis asmuo papildomai gali pridėti skaitmeninę vaizdinę medžiagą.

Tuo atveju, jeigu Lietuvos nacionalinei kultūros ir meno premijai siūlomas kultūros ar meno kūrėjų kolektyvas, prašome rekomendaciją ir priedus pateikti dėl kiekvieno kolektyvo nario.

Kultūros ministerijos archyvo nuotrauka