Kviečiame dalyvauti konkurse „Europos burės 2023“

0
Kviečiame dalyvauti konkurse „Europos burės 2023“
Share

Susisiekimo ministerija prisideda prie Finansų ministerijos kvietimo dalyvauti jau tradiciniu tapusiu geriausių Europos Sąjungos fondų investicijų Lietuvoje projektų – „Europos burės 2023“ rinkimų konkurse. Jau penkioliktą kartą vykstančiu konkursu siekiama įvertinti ir visuomenei pristatyti geriausius, didžiausią vertę žmogui, kraštui, valstybei duodančius ES fondų lėšomis finansuojamus projektus.

Jau pirmosios Europos lėšos pakeitė Lietuvą, o šiandien savo augimo be šio projekto neįsivaizduotų ir stipriausi verslai Lietuvoje. Kiekvienas žmogus gali pamatyti ir įvertinti didžiausią vertę kiekvienam žmogui, atskiram kraštui ar visai valstybei kuriančius ES fondų lėšomis finansuojamus sumanymus.

Šiais metais projektų vykdytojai varžysis septyniose kategorijose:

  • Už inovatyviausius sprendimus. Šiuo apdovanojimu atkreipiamas dėmesys į įmones, kurios savo veikloje diegia naujas technologijas, investuoja į procesus ir naujų produktų bei paslaugų kūrimą.
  • Už darnios aplinkos kūrimą. Kategorijoje vertinami gyvenimo kokybę gerinantys ir aplinką bei energiją tausojantys sprendimai. Nominacija skirta projektams, kuriuose ES investicijos kreipiamos į viešosios aplinkos gražinimą, infrastruktūros atnaujinimą, taip pat už atsinaujinančios energetikos sprendimus bei pritaikymą šiuolaikinių žmonių poreikiams. Ypač laukiama projektų, kurie jau dabar prisideda prie „Europos Žaliojo kurso“ idėjos.
  • Už investicijas į šiuolaikinę mokyklą. Vertinami projektai, kurių metu buvo kuriamos naujos ugdymo proceso priemonės, diegiamos šiuolaikinės nuotolinio mokymo sistemos, į mokomuosius dalykus integruojamos STEAM veiklos. Taip pat ir visi kūrybiškumą mokykloje skatinantys sprendimai.
  • Už efektyvumą medicinoje. Į apdovanojimą pretenduoja projektai, kurie gebėdami greitai keistis krizės metu, pasiūlė tobulesnius technologinius sprendimus medicinai, kompleksines sveikatos priežiūros paslaugas šeimoms bei visuomenei.
  • Už investicijas į žmogų. Nominuojami projektai, kurie ES investicijas tikslingai ir efektyviai panaudojo socialinėms iniciatyvoms kurti. Viskam, kas didina žmogaus galimybių įvairovę ir gerina jo gyvenimo kokybę.
  • Už bendruomeniškumo kūrimą. Nominacija skirta projektams, kurie sėkmingai didino gyventojų tarpusavio komunikaciją, įtraukė bendruomenės narius į bendrų tikslų siekimą ir aktyvų socialinį gyvenimą.
  • Už įdomiausius smulkaus verslo projektus. Šiai nominacijai ieškoma netradicinių smulkaus verslo projektų, kurie kuria rinkoje dar nematytus produktus, prekės ženklus ar paslaugas.

Konkurso dalyvių paraiškas pagal vertinimo kriterijus individualiu vertinimu vertins ir nugalėtojus kategorijose išrinks iš nešališkų ekspertų ir žinomų visuomenės atstovų sudaryta vertinimo komisija.

„Už investicijas į inovacijas versle“ kategorijoje laimėtoją nulems naujienų portalo lrytas.lt skaitytojai, kurie rugsėjo 18 – spalio 31 dienomis internetinio balsavimo būdu vertins pateiktus šios kategorijos projektus.

Plačiau su konkursą „Europos burės 2023” čia: Lrytas.lt / Europos burės 2023