Kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė: Lietuvą ir Čekiją sieja glaudūs kultūriniai ryšiai, bendros europietiškos vertybės

0
Kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė: Lietuvą ir Čekiją sieja glaudūs kultūriniai ryšiai, bendros europietiškos vertybės
Share

2024-04-26

Kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė ketvirtadienį su darbo vizitu lankėsi Čekijos Respublikoje. Prahoje ji susitiko su Čekijos kultūros viceministru Ondřejumi Chrástu, kultūros institucijų atstovais, o Libereco mieste dalyvavo Lietuvos ir Čekijos narystės Europos Sąjungoje 20-mečiui skirtos Lietuvos šiuolaikinio meno parodos „Tapatybė. Pabėgimas iš posovietinės erdvės“ (angl. „Identity. Escaping the Post-Soviet“) atidaryme.

„Ši paroda –­ tai dešimties talentingų Lietuvos menininkų darbų kolekcija, kviečianti kartu gilintis į sudėtingą tapatybės paieškų temą. Tai puiki proga pasidalyti savo kultūra su Čekija, geriau pažinti vieniems kitus ir dar kartą permąstyti, kas mus sieja. Jau 20 metų esame vieningos Europos Sąjungos narės, turime tuos pačius tikslus ir vertybes, o šis vertybinis aspektas yra svarbiausias siekiant išsaugoti ir kurti mūsų ateitį“, – sakė D. Urbanavičienė parodos atidaryme, dėkodama menininkams už jų darbus, parodos kuratoriams už puikias idėjas, o Libereco miestui – už svetingumą ir šiltą priėmimą.

Lietuvos ir Čekijos kultūros viceministrų susitikime aptarti dvišalio kultūrinio bendradarbiavimo, nepriklausomos žiniasklaidos stiprinimo, kovos su dezinformacija ir propaganda, taip pat pagalbos Ukrainos kultūros sektoriui klausimai.

Pokalbyje pažymėta, kad šalių kultūriniais ryšiai yra gana intensyvūs, vyksta aktyvus tiesioginis kultūros įstaigų bendradarbiavimas, Čekijoje yra nemažai Lietuvos kultūros bičiulių, nuosekliai čia pristatančių lietuvių menininkus. D. Urbanavičienė taip pat pristatė Lietuvoje įgyvendinamą kultūros profesionalų vizitų programą, skirtą tiems, kurie norėtų išsamiau susipažinti su viena ar kita mūsų kultūros ar meno sritimi.

Tolesnio kultūrinio bendradarbiavimo plėtrą viceministrė D. Urbanavičienė aptarė ir susitikime su Čekijos kultūros institucijų atstovais iš Šiuolaikinio meno centro DOX, galerijos „Kunsthalle“, Brno filharmonijos, knygų mugės „Svět knihy“, tarptautinio džiazo festivalio „Bohemia JazzFest“.