Kultūros ministras Simonas Kairys: knyga yra vienas gražiausių atsparumo pavyzdžių

0
Kultūros ministras Simonas Kairys: knyga yra vienas gražiausių atsparumo pavyzdžių
Share

2024-02-22

Šiandien Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO atidaryta 24-oji Vilniaus knygų mugė. Renginio šūkiu šiemet pasirinkta Henriko Radausko eilėraščio „Pasaka“ baigiamoji eilutė: „Pasauliu netikiu, o pasaka tikiu“.

Kultūros ministras Simonas Kairys, kalbėjęs mugės atidaryme, pastebėjo, kad šiuo metu reikia ir toliau kalbėtis ne tik apie ginklus, bet ir apie knygas, reikia ruoštis ne tik blogiems ateities scenarijams, bet ir keliams, kurie mus išves iš nerimo labirintų.

„Reikia statyti tvirtoves iš knygų puslapių, kur saugosime viską, kas svarbiausia: viltį ir pilietiškumą. Jautrumą ir kovingumą. Atokvėpius nuo tikrovės ir nepalaužiamą atsparumą. Knyga taip pat yra vienas gražiausių atsparumo pavyzdžių. Daug kartų knygoms pranašauta lėta ir skausminga mirtis. Įvairūs pranašai skelbė, kad televizija, kinas, internetas išstums knygą iš mūsų gyvenimo. Patys matome, kad taip neatsitiko. Ir negali atsitikti, kol yra žmogus, kol jis pasakoja istorijas ir jų klausosi“, – sakė S. Kairys.  

Suskaičiuota, kad kasmečiame renginyje dalyvauja apie 300 leidyklų ir kitų kultūros organizacijų iš Lietuvos ir užsienio, įvyksta daugiau kaip 500 įvairiausių renginių ir koncertų, o per keturias dienas mugę aplanko daugiau nei 50 tūkst. lankytojų.

Šiemet, be gausaus būrio lietuvių rašytojų, su skaitytojais susitikti atvyksta daugiau nei 20 užsienio autorių. Knygų mugės Muzikos salėje išskirtinis dėmesys žadamas Lietuvos regionams ir Dainų šventės šimtmečiui.

Vilniaus knygų mugės organizatoriai – Lietuvos leidėjų asociacija, Lietuvos kultūros institutas, Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO.

Gintarės Grigėnaitės nuotrauka