Kultūros ministerijoje bus pristatomas reikšmingas autorių teisėms leidinys

0
Kultūros ministerijoje bus pristatomas reikšmingas autorių teisėms leidinys
Share

2024-03-14

Kovo 22 d. 13 val. Kultūros ministerijoje bus pristatomas naujai parengtas Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo komentaras.

Renginyje šį leidinį aptars jo autoriai, Lietuvoje ir užsienyje pripažinti intelektinės nuosavybės teisės ekspertai, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto mokslininkai prof. Ramūnas Birštonas, prof. Vytautas Mizaras ir advokatė dr. Jūratė Liauksminaitė. Šiame komentare, remiantis teisės doktrina, nacionalinių ir Europos Sąjungos Teisingumo Teismo praktika, išsamiai ir pastraipsniui aiškinamos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo nuostatos.

Šios knygos išleidimas yra reikšmingas įvykis ne tik profesionalams, dirbantiems autorių ir gretutinių teisių apsaugos srityje, tačiau ir visam kūrybinių industrijų laukui. Autorių teisei būdingas ne tik specifinis reguliavimas, ji laikoma viena dinamiškiausiai besivystančių teisės šakų, įvairiais aspektais apimanti pačias įvairiausias žmonių veiklos sritis. Autorių teisių apsauga neretai susijusi ir su naujausiomis technologijomis, įgalinančiomis turinio sklaidą ir peržengiančiomis valstybių sienas, todėl autorių teisių klausimai šiandien išlieka itin aktualūs.

Renginyje komentaro autoriai pasidalins įžvalgomis, pristatys pagrindinius leidinio aspektus, atsakys į susirinkusiųjų klausimus. Renginio dalyvių skaičius ribotas, todėl norinčiuosius jame dalyvauti prašome registruotis.

Kultūros ministerijos archyvo nuotrauka