Italijoje pradeda dirbti naujoji Lietuvos komercijos atašė

0
Italijoje pradeda dirbti naujoji Lietuvos komercijos atašė
Share

Siekiant nuosekliai didinti ekonominį atstovavimą Lietuvai pasaulyje, plečiamas komercijos atašė tinklas Italijoje. Sausio 2 d., antradienį, šioje šalyje pradėjo dirbti naujoji komercijos atašė Laura Šerėnienė.

„Abi šalys palaiko intensyvų ekonominį bendradarbiavimą, todėl neabejoju, kad išrinkta naujoji komercijos atašė ir toliau prisidės prie turizmo, eksporto ir investicijų potencialo išnaudojimo, taip pat kuriant daugiau galimybių Lietuvos ir Italijos ekonominiam augimui“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Iki paskyrimo į naujas pareigas L. Šerėnienė ėjo patarėjos pareigas Lietuvos ambasadoje – kuravo ekonomikos klausimus. Prieš tai dirbo diplomatinį darbą Lietuvos ambasadoje JAV – buvo atsakinga už ekonominio bendradarbiavimo plėtrą, Užsienio reikalų ministerijoje keletą metų dirbo Ekonominio saugumo politikos departamente – kuravo energetikos, transporto, aplinkosaugos klausimus. 

„Italija yra viena iš svarbiausių Lietuvos strateginių partnerių, įtraukta į eksporto ir inovacijų bei turizmo prioritetinių rinkų sąrašą, todėl svarbu užtikrinti tolesnį šalių bendradarbiavimą. Dirbdama Italijoje ypatingą dėmesį skirsiu dvišaliam bendradarbiavimui stiprinti, ypač aukštųjų technologijų srityse, tokiose kaip gyvybės mokslai, gynyba ir kosmosas, fintech ir energetika. Taip pat sieksiu aktyvinti ryšius su Italijos regionais, kuriuose yra pagrindiniai ekonominiai centrai, didinti įvažiuojamojo turizmo srautus“, – sako L. Šerėnienė. 

L. Šerėnienė yra įgijusi tarptautinių santykių bei italų kalbos ir literatūros bakalauro laipsnius Jeruzalės hebrajų universitete bei ES politikos ir administravimo magistro laipsnį Mykolo Romerio universitete.  

2023 m. sausio–spalio mėn. duomenimis, Italija užėmė 9 vietą pagal prekybos apyvartą, 15 – pagal eksportą ir 9 – pagal importą. Šiuo laikotarpiu prekių apyvarta tarp dviejų šalių siekė 2,2 mlrd. eurų.