Projekto konferencijoje buvo aptartas pasirengimas civilinės saugos funkcinėms pratyboms

0
Projekto konferencijoje buvo aptartas pasirengimas civilinės saugos funkcinėms pratyboms
Share

Rugsėjo 14 d. buvo surengta nuotolinė Norway grants finansuojamo projekto „Lietuvos išankstinio perspėjimo apie branduolinį pavojų sistemos vystymas“ (projekto Nr.  LT05-5-VRM-TF-001) 3-ioji konferencija. Jos metu buvo aptartas pasirengimas rugsėjo 21 d. vyksiančioms pratyboms, kurių metu bus inscenizuojama situacija įvykus avarijai atominėje elektrinėje.

Vienas pagrindinių projekto tikslų yra užtikrinti Lietuvos gyventojų saugumą branduolinės ar radiacinės avarijos Baltarusijos Respublikos atominės elektrinės atveju, sukuriant gyventojų išankstinio perspėjimo sistemą apie branduolinę ar radiologinę avariją Lietuvoje.  Rengiantis projekte numatytoms pratyboms, vyko keturi projekto partnerių susitikimai Norvegijoje, buvo surengtos dvi pratybų planavimo konferencijos Vilniuje.

Planuojama, kad Vilniaus rajone vyksiančiose pratybose bus apie 400 dalyvių – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD), Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI),  Norvegijos radiacijos ir branduolinės saugos tarnybos (DSA) bei 17 savivaldybių atstovai ir statistai. Pratybų pabaigoje Vilniuje bus surengta baigiamoji konferencija.

Pratybose bus naudojami 3 konteineriai – gyventojų evakavimui iš užterštų teritorijų naudojami gyventojų surinkimo punktai, tarpiniai gyventojų evakavimo punktai ir gyventojų priėmimo punktai.

2014-2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis finansuojamą projektą  Nr. LT05-5-VRM-TF-001 „Lietuvos išankstinio perspėjimo apie branduolinį pavojų sistemos vystymas“     Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas su partneriais – VATESI ir DSA pradėjo įgyvendinti 2020 m. spalį.