Išrinktos efektyviausiai viešuosius pirkimus vykdžiusios organizacijos ir įmonės

0
Išrinktos efektyviausiai viešuosius pirkimus vykdžiusios organizacijos ir įmonės
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba išrinko penkias organizacijas ir įmones, kurios 2023 m. inovatyviausiai ir sumaniausiai vykdė viešuosius pirkimus bei taikė geriausią vadybinę praktiką. 

„Viešųjų pirkimų sritis ypač svarbi ir kuria didelę vertę Lietuvos ekonomikai, kadangi per metus joje sudaroma sutarčių už daugiau kaip 8 milijardus eurų. Todėl profesionaliai vykdomi viešieji pirkimai gali lemti didelius ir inovatyvius pokyčius mūsų valstybėje. Sėkmingas šių viešųjų pirkimų įgyvendinimas skatina diegti naujoves, skaidriai ir efektyviai naudoti valstybės lėšas ir taip kurti dar daugiau galimybių Lietuvai ir jos gyventojams“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina.

Šiais metais inovatyviausio pirkimo kategorijoje geriausiu buvo pripažintas VšĮ CPO LT informacinės sistemos projektavimo, kūrimo, diegimo, dokumentų parengimo ir atnaujinimo, naudotojų mokymo, garantinės priežiūros ir palaikymo paslaugų pirkimas. Jis buvo įvertintas už inovatyvų sistemos kūrimo proceso valdymą ir diegiamus inovatyvius sprendimus, kurie pagreitina pirkimų procesus. CPO LT nauja informacinė sistema palengvins sąlygas CPO LT elektroninio katalogo naudotojams – į šį katalogą įtraukta 5000 perkančių organizacijų ir 1800 tiekėjų.

Sumaniausiai organizuoto pirkimo kategorijoje nugalėjo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vykdytas šventinio miesto gatvių dekoravimo šviečiančiais elementais šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga pirkimas. Jis įvertintas už visuomenės įtraukimą į pirkimų procesą. Vilniečiams buvo suteikta galimybė išreikšti savo nuomonę dėl dekoracijų estetinio sprendimo, taigi nupirktos dekoracijos atitiko visuomenės lūkesčius.  

Geriausios vadybinės praktikos kategorijoje paskelbti 3 nugalėtojai. Už gerai organizuotą pasirengimą centralizuoti savivaldybės įstaigų pirkimus pripažinimo sulaukė Mažeikių rajono savivaldybės administracija. Už gerąją vadybinę praktiką skatinant atsakingą tiekėjų elgesį, darniuosius pirkimus ir robotizaciją įvertinimą gavo „Ignitis“ grupė, o už pirkimų inicijavimo proceso profesionalumo tobulinimą – VĮ Turto bankas.

Mažeikių rajono savivaldybės administracija į viešųjų pirkimų centralizavimo procesą ypač aktyviai įtraukė darbuotojus. Jiems buvo suteikta daug naujų žinių, taikytos skaitmeninės priemonės. Savivaldybės administracija daug dėmesio skyrė ir informavimui apie pokyčių esmę ir naudą.

„Ignitis“ grupė, taikydama gerąją vadybinę praktiką, viešai paskelbė verslo elgesio standartus įtvirtinantį grupės tiekėjų etikos kodeksą ir sukūrė šio kodekso laikymosi priežiūros sistemą. Be to, „Ignitis“ grupės iniciatyva buvo sukurtas ir diegiamas socialiai atsakingų viešųjų pirkimų modelis, kurio taikymas aktyviai skatina socialiai atsakingus pirkimus. „Ignitis“ grupės įmonės per metus įvykdo apie 3600 viešųjų pirkimų už daugiau nei 1 mlrd. eurų. Siekdama, kad būtų lengviau valdyti didelį pirkimų srautą, „Ignitis“ grupė sukūrė 20 robotizuotų sprendinių, kurie per metus sutaupo daugiau kaip 2000 darbo valandų ir padeda išvengti proceso klaidų. 

VĮ Turto bankas, tobulindamas pirkimų inicijavimo proceso profesionalumą, į pirkimų inicijavimo procesą žiūrėjo kaip į visame pirkimų procese labai svarbią etapo iki pirkimų funkciją. Sutelkusi didžiausio veiklos padalinio pirkimų iniciatorius į vieną grupę, ši valstybės įmonė sėkmingai užtikrino kokybišką poreikių analizę, pirkimų planavimą ir inicijavimą bei kryptingą darbuotojų kvalifikacijos kėlimą.

Efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimus Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba organizuoja jau ketvirtus metus.

Nugalėtojų pristatymus galite rasti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos „Youtube“ kanale.