Savaitgalį gaisre žuvusio žmogaus gyvybę galėjo išgelbėti dūmų detektorius, bet jo nebuvo…

0
Savaitgalį gaisre žuvusio žmogaus gyvybę galėjo išgelbėti dūmų detektorius, bet jo nebuvo…
Share

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 152 gaisrų, iš jų 85 – žolės, ir atliko 126 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu vienas žmogus žuvo, vienas buvo traumuotas. Sekmadienį, 5.57 val., buvo pranešta, kad Varėnos rajone, Marcinkonių kaime, dega medinis gyvenamasis namas, o viduje yra žmogus. Atvykus ugniagesiams, iš pastato veržėsi dūmai, atviros liepsnos nebuvo. Viduje buvo rastas žmogaus kūnas. Gaisro metu apdegė kambario siena ir sofa, aprūko patalpos. Name autonominio dūmų detektoriaus nebuvo.

Tą pačią dieną, 12.26 val., Vilkaviškyje, P. Kriaučiūno gatvėje, degė gyvenamojo namo perdanga. Į gydymo įstaigą buvo išvežta sąmoninga, dūmų prisikvėpavusi moteris. Dūmų detektorius name buvo.

Šeštadienio naktį, 3.21 val., Marijampolės savivaldybėje, Skaisčiūnų kaime, atvira liepsna degė gyvenamojo namo stogas. Ugniagesiai iš namo į lauką išvedė vyrą ir moterį. Juos apžiūrėjo medikai, žmonės nenukentėjo. Gaisro metu sudegė 15 kv. m stogo konstrukcijų ir dangos. Ugniagesiai išsaugojo už 4 m stovintį ūkinį pastatą. Dūmų detektoriaus name nebuvo.

Sekmadienį, 22.30 val., Šiauliuose, Paukščių take, daugiabutyje liepsnojo butas. Iš pastato buvo evakuoti 6 žmonės. Gaisro metu išdegė kambarys, aprūko kitų kambarių sienos. Dūmų detektoriaus bute nebuvo.

Penktadienį, 18.38 val., buvo pranešta, kad Kretingos rajone, Kūlupėnų seniūnijoje, Kūlsodžio kaime, laukuose dega šieno rulonai. Gaisro metu sudegė 20 presuoto šieno rulonų. Atliekant gesinimo darbus, ugniagesiams talkino ūkininkas su krautuvu.  

19.33 val., ugniagesiai buvo iškviesti į Mažeikių rajone esančią sodų bendriją „Pušynas“. Atvykę jie rado visiškai sudegusį apleistą sodo namelį, o šalia jo degė kitas sodo namelis. Gaisro metu sudegė dalis jo sienų ir stogo, išdužo 2 langai, apdegė mansarda, išdegė 6 arai žolės. Įtariamas padegimas.

Šeštadienį, 18.17 val., Vilniaus rajone, Nemenčinės seniūnijoje, Eitminiškių kaime, liepsnojo apleisto namo stogas. Gaisro metu sudegė 20 kv. m stogo konstrukcijų ir dangos.

Sekmadienio naktį, 1.15 val., Plungėje, Sausdravo gatvėje, atvira liepsna degė apleistas buvusių kareivinių pastatas. Gaisro metu sudegė ir buvo nuardyta 300 kv. m stogo, išdegė vidus, apdegė vartai.

17.22 val. Vilniuje, Gulbinų gatvėje, liepsnojo du šalia stovintys ūkiniai pastatai. Atvykus ugniagesiams, vieno jų stogas jau buvo įgriuvęs. Sudegė dalis ir kito pastato stogo.

19.24 val. Vilniaus rajone, Sudervės seniūnijoje, Rastinėnų kaime, atvira liepsna degė mūrinio dviejų aukštų nebaigto statyti namo stogas, aplink namą sudėtos statybinės medžiagos ir žolė. Gaisro metu sudegė stogo konstrukcijos, apdegė išorinės sienos.

Penktadienį, 10.39 val., buvo gautas pranešimas, kad Ignalinos rajone, Kazitiškio seniūnijoje, Žaliosios viensėdijoje, užpelkėjusiame tvenkinyje, rastas vyro kūnas. Jį ištraukė ugniagesiai.

Šeštadienį, 11.37 val., pranešta, kad Šilalėje, V. Kudirkos gatvėje, į šulinį įkrito žmogus. Šulinys buvo be vandens. Ugniagesiai iškėlė vyrą ir perdavė greitosios pagalbos medikams.

14.11 val. gautas pranešimas, kad Panevėžyje, Molainių gatvėje, Šermotos upelyje, skęsta žmogus. Atvykus ugniagesiams, 0,4 m gylyje gulėjo vyras ir moteris. Ugniagesiai juos ištraukė ir perdavė greitosios pagalbos medikams.

23 val. buvo pranešta, kad Ukmergės rajone, Vidiškių seniūnijoje, Zujų kaime, vyras perplaukė į kitą Šventosios upės krantą ir nebegali grįžti. Ugniagesiai valtimi vaikiną parplukdė ir perdavė greitosios pagalbos medikams.

Sekmadienį, 14.56 val., pranešta, kad Tauragėje, Dariaus ir Girėno gatvėje, vyras įkrito į garažo duobę ir negali išlipti. Atvykę ugniagesiai paguldė jį ant neštuvų, iškėlė iš duobė ir įkėlė į greitosios pagalbos automobilį.

15.41 val. buvo gautas pranešimas, kad Klaipėdoje, Laistų 3-iojoje gatvėje, Smeltalės upelyje, rastas nuskendęs žmogus. Atvykę ugniagesiai ištraukė iš vandens vyro kūną.