Į „Auksinius scenos kryžius“ pretenduoja daugiau kaip 90 scenos meno darbų

0
Į „Auksinius scenos kryžius“ pretenduoja daugiau kaip 90 scenos meno darbų
Share

2024-02-07

Kultūros ministerijai pateikti 93 pasiūlymai apdovanoti Profesionaliojo scenos meno premijomis už 2023 metų kūrybą. Iš šio sąrašo Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija išrinks premijų nominantus pagal atskiras kategorijas, kurias komisija kasmet formuoja atsižvelgdama į siūlymų pasiūlą, o vėliau ir laureatus. Šių premijų laureatai bus apdovanojami kovo 27-ąją, Tarptautinę teatro dieną, Klaipėdos dramos teatre.

Premijomis siekiama įvertinti profesionaliojo scenos meno srities kūrėjų, tyrėjų ir kitų meno srities darbuotojų reikšmingiausius metų darbus ir išskirtinius profesinius laimėjimus. Laureatams įteikiami atminimo ženklai „Auksiniai scenos kryžiai“, o už naujų sceninės išraiškos formų paieškas – atminimo ženklas „Boriso Dauguviečio auskaras“.

Pagal nuostatus kasmet skiriama ne daugiau kaip 17 premijų, jomis gali būti apdovanojami profesionaliojo scenos meno srities kūrėjai, tyrėjai ir kiti asmenys: režisieriai, dramaturgai, scenografai, kostiumų ir grimo dailininkai, šviesų dailininkai, vaizdo menininkai, choreografai, kompozitoriai ir muzikos atlikėjai, dirigentai, aktoriai, šokėjai, baleto artistai, operos, operetės, miuziklo atlikėjai, cirko artistai, scenos meno istorikai, teoretikai, profesionaliojo scenos meno vertintojai ar kūrybinės grupės.

Atnaujinti premijų skyrimo nuostatai numato, kad Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija, įvertinusi atitinkamais metais gautus siūlymus, balsavimo būdu sudaro ne daugiau kaip 5 kandidatų, nominuojamų kiekvienai iš premijų nominacijų gauti, sąrašą. Komisijos darbas organizuojamas visus metus, o siūlymai premijoms priimami nuo kovo 28 d. iki kitų metų sausio 7 d.

Profesionaliojo scenos meno premijų už 2023 m. siūlymų suvestinė

Kultūros ministerijos archyvo nuotrauka