Geros permainos stiprina ugniagesių gelbėtojų parengtį ir padeda užtikrinti gyventojų saugumą

0
Geros permainos stiprina ugniagesių gelbėtojų parengtį ir padeda užtikrinti gyventojų saugumą
Share

Šių metų  pradžioje startavo Vidaus reikalų ministerijos inicijuotas pilotinis (bandomasis) projektas –  šešių Radviliškio rajono savivaldybės ugniagesių komandų valdymą ir funkcijas perėmė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Pasak Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Lino Tautkevičiaus, nors šie pokyčiai ir pareikalavo nemažai pastangų, bet vykstančios permainos džiugina.

 „Jeigu anksčiau savivaldybių ugniagesiai į gaisrus neretai vykdavo po vieną, dabar budima ir  vykstama po du. Be to, komandas papildė didelę patirtį turintys buvę  statutiniai ugniagesiai gelbėtojai, vyksta mokymai, jau daugelyje  komandų dirbama su gelbėjimo įranga. Padidėjo ugniagesių gelbėtojų atlyginimas, jie buvo aprūpinti naujais darbo drabužiais,  gerinamos jų darbo sąlygos,” – vardija jis.

Beje, gandais grįstos baimės, kad šių komandų ugniagesiai praras darbą,  nepasitvirtino. Komandose dirbę gaisrininkai tarnybą tęsia toliau.  Tik vos vienas kitas išėjo iš darbo dėl   sveikatos ar  sulaukę pensinio amžiaus.

Grinkiškio komandos ugniagesiai Darius Damaševičius ir Vitalis Tumėnas į darbą  vyksta iš Šiaulių. Abu yra buvę Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai, turintys trijų dešimčių metų patirtį. Dar nėra metų, kai jie ėmė dirbti Grinkiškyje.  Važinėjimas iš Šiaulių, jų akimis, ne problema.  Budint kas ketvirtą parą ir vykstant į darbą drauge, išlaidos nėra didelės. Dėl atlyginimo irgi nesiskundžia: abu uždirba po 1000 eurų.

Jų akimis, šis projektas turi nemažai privalumų: „Padedam sustiprinti čia dirbančių ugniagesių parengtį.  Anksčiau jie dirbo be kvėpavimo aparatų, dabar praktiškai viską turim. Jei avarija, tai anksčiau pirmi turėdavo atvažiuoti ugniagesiai iš Radviliškio, važiuoti tekdavo  apie pusę valandos… Dabar tuos darbus atliekam mes. Čia jau ne „ūkai“.  Reikia išlipti iš akmens amžiaus.  Neseniai štai  degė, ir tuoj buvo užgesinta. Atvažiavo  Radviliškio ugniagesiai,  buvo viskas gatava. O anksčiau būtų stovėję  po vieną…“

Ugniagesiai džiaugiasi, kai daugiau uždirba. Tiesa, atlyginimai  per porą šimtų eurų  pakilo ne visiems. Mažiausiai jie kilo ugniagesiams, kurie neturi vidurinio išsilavinimo. Su jais neatsisveikinta. Numatyta, kad per penkerius metus jie turėtų jį įgyti. Ne vienas suskato  mokytis toliau.    

Kas dar pasikeitė ir keisis Grinkiškio gaisrinėje?  Pagilintas garažas, neilgai trukus seni langai bus keičiami naujais, ir ne tik langai, bet ir vartai, durys, o patalpos bus šildomos šilumos siurbliais oras – oras. Teks atsisveikinti ir su senomis lovomis.  Bus įrengtas ir dušas.  

Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Linas Tautkevičius optimizmo nestokoja, nors darbų ir apstu: „Einam į priekį, ir toliau judėsim. Iš karto negalime visko padaryti, nes reikia  lėšų, tenka atlikti viešuosius prikimus.  Štai reikėjo išbetonuoti pagilintą garažą. Betonavimui buvo reikalinga speciali įranga, darbai užtrunka. Ieškai, nėra paprasta rasti ir  padaryti taip, kaip norėtųsi. Galime džiaugtis tuo, kad darbai juda. O labiausiai, kad  gerėja ugniagesių darbo sąlygos ir gyventojai bus tikrai saugesni.“