A. Armonaitė teiks Seimui pasiūlymus gerinti Lietuvos investicinę aplinką

0
A. Armonaitė teiks Seimui pasiūlymus gerinti Lietuvos investicinę aplinką
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė Seimui antradienį teiks svarstyti du įstatymų projektų pakeitimus, kuriais siekiama gerinti Lietuvos investicinę aplinką. Viename iš jų – nustatyti naujus stambių projektų kriterijus ir pagal juos taikyti pelno mokesčio lengvatą ir kitas specialiąsias investavimo bei verslo sąlygas.

„Siūlome stambaus projekto statusą suteikti ir tiems projektams, kurie dėl išskirtinio pobūdžio sukuria mažiau darbo vietų, tačiau jiems reikia daugiau investicijų. Investuotojai turės įsipareigoti mokėti didesnį darbo užmokestį, o taip būtų sukurta abipusė nauda: tiek ir Lietuvos gyventojams, tiek ir investuotojams, prisidedantiems prie Lietuvos ekonominio augimo“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Investicijų įstatymo pakeitimo projektu taip pat siūloma įtvirtinti galimybę skatinti ir tokius stambius projektus, kurie kuria mažiau darbo vietų, bet jos yra skirtos tik aukštos kvalifikacijos specialistams. Tad siūloma nustatyti kriterijus, kad stambi įmonė sukurtų nuo 20 iki 149, o kai investuojama Vilniuje, – nuo 20 iki 199 naujų darbo vietų. 

Taip pat ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė teiks svarstyti Seimui Žemės įstatymo pakeitimus, kuriais siūloma sukurti ir patvirtinti valstybinės žemės sklypų rezervavimo modelį. Tai užtikrintų didelių valstybės teritorijų pasiūlą naujoms gamybos investicijoms pritraukti ir sudarytų galimybes investuotojui rinktis iš konkrečių rezervuotų valstybinės žemės sklypų sąrašo. 

„Šiuo metu išvystytų sklypų pasiūla Lietuvoje neatitinka paklausos, todėl yra svarbu pakeisti galiojančią tvarką ir sukurti palankesnes sąlygas siekiant pritraukti didelės pridėtinės vertės investicinius projektus į Lietuvą. Pritraukus didesnes privataus kapitalo investicijas, būtų kuriamos naujos gerai apmokamos darbo vietos, didinamas Lietuvos žinomumas regione ir pasaulyje bei stiprinama konkurencinė aplinka“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.

Iš viso Ekonomikos ir inovacijų ministerija jau yra sudariusi sutartis dėl 11 stambių projektų. Bendra jiems numatomų investicijų suma siekia 688,9 mln. eurų. Įgyvendinus šiuos projektus, bus sukurta daugiau kaip 3500 naujų darbo vietų.