Darbą pradėjo naujos kadencijos Mecenavimo taryba

0
Darbą pradėjo naujos kadencijos Mecenavimo  taryba
Share

2024-02-29

Į pirmąjį posėdį susirinko naujos kadencijos Mecenavimo taryba. Jos pirmininke išrinkta Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentė Laura Blaževičiūtė. Tarybos pirmininkės pavaduotoja tapo Agnesta Filatovė, Baltic film & Creative Tech Cluster valdybos narė.

Mecenavimo tarybos posėdyje projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvės Giedrė Pociūtė ir Ieva Mikutavičiūtė pristatė atliktą tyrimą „Fizinių asmenų galimybės prisidėti prie kultūros finansavimo“.

Nauja Mecenavimo įstatymo redakcija ir atnaujinti Mecenavimo tarybos nuostatai įsigaliojo šių metų pradžioje. Pagrindinis šios tarybos tikslas – vertinti nacionalinių, savivaldybės ir bendruomenės mecenavimo projektų bei mecenatų atitiktį ir teikti siūlymus Vyriausybei, savivaldybės tarybai ar atitinkamai ministerijai suteikti nacionalinio, savivaldybės ar bendruomenės mecenato vardą. Taip pat Mecenavimo taryba analizuoja mecenavimo ir paramos procesus, aktualias šios srities problemas, teikia Kultūros ministerijai pasiūlymus dėl šių problemų sprendimo ir mecenavimą reglamentuojančių teisės aktų tobulinimo.

Mecenavimo taryba sudaroma trejiems metams, jai priklauso 11 narių, deleguotų skirtingų institucijų. 

Pixabay nuotrauka