Dar savaitę galima teikti paraiškas Knygos meno ir „Metų vertėjo krėslo“ premijos konkursams

0
Dar savaitę galima teikti paraiškas Knygos meno ir „Metų vertėjo krėslo“ premijos konkursams
Share

2024-01-05

Kultūros ministerija primena, kad iki sausio 12 dienos galima teikti paraiškas Knygos meno ir „Metų vertėjo krėslo“ premijos konkursams.

Kasmetinis Knygos meno konkursas skelbiamas siekiant palaikyti profesionalaus poligrafinio atlikimo ir meninio apipavidalinimo tradicijas Lietuvoje. Jame bus vertinamos Lietuvos leidyklų 2023 metais išleistos knygos, premijomis ir diplomais paskatinami knygas apipavidalinantys knygos dailininkai (dizaineriai), iliustruotojai, maketuotojai, taip pat leidėjai ir spaustuvininkai.

Teikti knygas konkursui gali visi leidybinę, spausdinimo veiklą vykdantys fiziniai ir juridiniai asmenys, taip pat knygų dailininkai ir jų autoriai. Konkursui priimamos knygos pagal šešias temines grupes: grožinė literatūra ir eseistika; knygos vaikams; mokslinės, dalykinės knygos, vadovėliai; meno leidiniai (monografijos, katalogai, albumai, išskyrus fotoalbumus); bibliofiliniai ir eksperimentiniai leidiniai; meninės ir dokumentinės fotografijos leidiniai.

Plačiau apie Knygos meno konkursą.

Kultūros ministerija kartu su Lietuvių PEN centru kasmet skiria „Metų vertėjo krėslo“ premiją už geriausią metų grožinės literatūros arba meninės eseistikos vertimą į lietuvių kalbą. Laureatui įteikiamas diplomas, solidus krėslas ir piniginė premija.

Lietuvių PEN centro sudaryta vertinimo komisija kviečia teikti kandidatūras ir adresu [email protected] pristatyti premijai siūlomas 2023 m. išleistas verstines knygas ir jų originalus (elektroniniu formatu), taip pat pateikti ir trumpą pretendento profesinės veiklos aprašymą su svarbiausių išverstų kūrinių sąrašu. 

Plačiau apie „Metų vertėjo krėslo“ premijos konkursą.

Gintarės Grigėnaitės nuotrauka