Choro dirigentei Danguolei Beinarytei įteiktas Kultūros ministerijos garbės ženklas

0
Choro dirigentei Danguolei Beinarytei įteiktas Kultūros ministerijos garbės ženklas
Share

2024-06-29

Šiandien Lietuvos dainų šventės Dainų dienos renginyje Kaune „Miškais kalnai žaliuoja“ kultūros ministras Simonas Kairys choro dirigentei Danguolei Beinarytei įteikė aukščiausią Kultūros ministerijos apdovanojimą – garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Jis skirtas už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už ypač svarų indėlį puoselėjant šalies chorinę tradiciją, bendruomeniškumo stiprinimą, už asmeninę atsakomybę kuriant kultūrinę aplinką.

„Minėdami Dainų šventės tradicijos šimtmetį, nepamirškime ir tų, kurie šiandien dainai skiria visą savo gyvenimą. Todėl noriu įteikti Kultūros ministerijos garbės ženklą žmogui, kuris yra mūsų chorinės muzikos amžinasis variklis. Žmogui, kuris visą savo gyvenimą skiria tam, kad mūsų dainos skambėtų dar plačiau, gražiau ir garsiau“, – sakė S. Kairys.

Ilgametė Kauno technologijos universiteto akademinio choro „Jaunystė“ meno vadovė ir dirigentė D. Beinarytė taip pat dirba A. Kačanausko muzikos mokykloje mokytoja metodininke, aktyviai dalyvauja Lietuvos chorų sąjungos veikloje.

Dirigentės vadovaujamas choras „Jaunystė“, pelnęs tarptautinį pripažinimą, laikomas ir vienu geriausių Lietuvoje, o D. Beinarytė žinoma ne tik dėl profesinio meistriškumo, atsidavimo muzikai, bet ir gebėjimo suburti bei įkvėpti choristus.

D. Beinarytė yra Dainų dienos Kaune meno vadovė ir Dainų dienos Vilniuje programos vadovė.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotrauka