Aušrinė Armonaitė su verslo misija lankysis Italijoje

0
Aušrinė Armonaitė su verslo misija lankysis Italijoje
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė kovo 7–9 dienomis su Lietuvos verslo delegacija, kurią sudaro apie dvi dešimtys šalies  įmonių, asociacijų, tyrimų centrų atstovų, lankysis Italijoje. Verslo misijos metu daugiausia dėmesio bus skiriama bendradarbiavimui gyvybės mokslų srityje stiprinti, inovacijoms ir investicijoms pritraukti.

„Italija visada buvo svarbi ir patikima lietuviškų prekių ir paslaugų rinka. Pernai Italija pagal prekybos apyvartą užėmė 11 vietą tarp visų Lietuvos prekybos partnerių. Siekiame ir toliau stiprinti mūsų abipusius  ekonominius ryšius su šia svarbia partnere, todėl nuo 2024 metų Italijoje įsteigsime Lietuvos komercijos atašė pareigybę“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

Numatoma, kad Milane vizito metu tarp Lombardijos gyvybės mokslų klasterio ir Lietuvos biotechnologų asociacijos bus pasirašytas susitarimas dėl glaudesnio bendradarbiavimo.

Lietuva turi didelį gyvybės mokslų tyrimų ir gamybos potencialą – šis sektorius sukuria apie 2,5 proc. BVP ir gerokai viršija ES vidurkį. Strateginis tikslas – pasiekti, kad gyvybės mokslai iki 2030 metų sudarytų 5 procentus BVP.

Taip pat A. Armonaitė Romoje lankysis įmonėje „Leonardo S.p.A.“ – vienoje iš dešimties didžiausių pasaulinių aviacijos, gynybos ir saugumo pramonės milžinių, turinčių komercinį tinklą 150 valstybių. Koncerne dirba per 50 tūkst. darbuotojų.

Ministrė susitiks su Adolfoʼu Ursoʼu, Italijos verslo ir „Made in Italy“ ministru, lankysis Lacijaus regiono inovacijų ir ekonominės plėtros agentūroje „Lazio Innova“, Europos kosmoso agentūros verslo inkubatoriuje.

Abipusė Lietuvos ir Italijos prekybos apyvarta pernai siekė 2,8 mlrd. eurų, tiesioginės Italijos investicijos Lietuvoje sudarė 47 mln. eurų.