Antros kartos biodegalų gamybos projektų vystymui skirti 7 milijonai eurų

0
Antros kartos biodegalų gamybos projektų vystymui skirti 7 milijonai eurų
Share

2024-01-23

Skystųjų antros kartos biodegalų gamybos projektams skirtas 7 mln. eurų finansavimas. Planuojama įgyvendinti du projektus, kuriuose per metus galėtų būti pagaminama apie 9,94 kilotonos naftos ekvivalento skystųjų antros kartos biodegalų.  

„Ši parama sudaro sąlygas Lietuvoje gaminti pažangiuosius antros kartos biodegalus, kurie bus naudojami šalies transporto sektoriaus dekarbonizacijai, siekiant numatyto 15 % atsinaujinančių energijos išteklių transporto sektoriuje tikslo“, – sako energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė.

Energetikos ministro įsakymu patvirtintas finansavimas dviem įmonėms, pateikusioms paraiškas dėl valstybės kompensavimo dalies įrengiant skystųjų antros kartos biodegalų gamybos pajėgumus. Dar vienas projektas įtrauktas į rezervinių projektų sąrašą, šiuo metu ieškoma galimybių ateityje finansuoti ir šį projektą. 

Atrinkti projektai finansuojami iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšų. Jie turės būti įgyvendinti iki 2025 m. birželio 30 d.

Antros kartos biodegalai yra gaminami iš įvairių atliekų ir liekanų, užtikrina žiedinės ekonomikos principų įgyvendinimą ir sukuria žymiai reikšmingesnį šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio sumažėjimą palyginti su biodegalais, gaminamais iš maistinių ar pašarinių augalų, todėl antros kartos biodegalų gamyba ir plėtra skatinama visoje Europos Sąjungoje.