Amžinai neatsakytas klausimas – geriau perkami ar nuomojami nauji biurai ir komercinės patalpos?

0
Amžinai neatsakytas klausimas – geriau perkami ar nuomojami nauji biurai ir komercinės patalpos?
Share

Jeigu tik verslas plečiasi ir auga jo apimtys, anksčiau ar vėliau teks pradėti galvoti apie komercinių patalpų nuomą arba, jei viskas klostosi itin palankiai, tai galima imti mąstyti ir apie jų įsigijimą. Daugelis visgi labiau dairosi, kur būtų galima investuoti Lietuvos sostinėje, bet pvz. viena patikimiausių nekilnojamojo turto plėtros bendrovė Galio Group gali pasiūlyti komercines patalpas ne tik Lietuvos sostinėje, uostamiestyje, bet ir mūsų kaimyninėje šalyje, Latvijoje, ir konkrečiau – jos sostinėje Rygoje. 

Nesistebėkite, kad tiek naujai besikuriančius verslus, tiek ir jau ne vienerius skaičiuojančius, vis labiau domina nauji biurai ir komercinės patalpos. Nors ir visi puikiai žino, kad šis vadinamas „malonumas“ nėra pigus, bet visgi naujausi tyrimai rodo, kad net keturi iš penkių didžiųjų Lietuvos įmonių sako, jog jų finansinė padėtis yra palanki. Vadinasi, jie gali ne tik nuomoti erdvesnes patalpas, investuoti į verslo plėtrą, bet ir dairytis į nekilnojamo turto objektus. Belieka tik pasidžiaugti kartu, kad mūsų šalyje verslo nuotaikos šiemet yra geresnės negu pernai. Nes praėjusiais metais nebuvo toks didelis kiekis įmonių, kurie teigtų, jog jų finansinė padėtis yra tokia palanki palyginus su šių metų duomenimis.

Kad ir kiek daug ar mažai verslai turėtų laisvų pinigų, kuriuos jie yra pasiryžę vienaip ar kitaip investuoti, neramina daugelį erzinantis klausimas – visgi būtų palankiau nuomotis, ar geriau pirkti komercines patalpas? Tad labai svarbu visų pirma yra atsakyti į esminį klausimą – turimi finansai bei numatyta ir pasirinkta ilgalaikė veiklos strategija. Pripažinkite, kad nuomos arba patalpų išlaikymo išlaidos visuomet yra vienos didžiausios. Taip laikui bėgant susidaro tikrai nemenka pinigų suma. Norint šiuos pinigus sėkmingai investuoti, yra sprendimas – kai nauji biurai ir komercinės patalpos yra nuperkamos. Juk tokį nekilnojamą turtą ateityje bus galima sėkmingai parduoti ir taip atgauti sumokėtus pinigus arba netgi dar ir papildomai uždirbti, nes ilgalaikėje perspektyvoje vis tiek nekilnojamo turto kainos auga. Tik tuomet, jeigu Jūsų verslas yra naujas, tai tikrai ne kiekvienas geba veiklos pradžioje sau leisti tokią investiciją. Tada galite patalpas ir nuomoti. Taip laikui bėgant stebėti tendencijas, skaičiuoti išlaidas bei galimas investicijai pajamas, kurių dėka galėtumėte įsigyti biurą.