1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: daugiau nei 800 įmonių ir įstaigų siekia investuoti į savo veiklą

0
1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: daugiau nei 800 įmonių ir įstaigų siekia investuoti į savo veiklą
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministerija sulaukė jau daugiau nei 800 paraiškų iš verslo atstovų, įstaigų ir organizacijų, norinčių pasinaudoti 1 milijardo eurų finansinėmis priemonėmis, numatytomis Lietuvos ekonomikai stiprinti.

„Paskelbtų kvietimų suma jau dabar siekia 596 mln. eurų. Planuojame paskelbti kvietimų dar už maždaug 357 mln. eurų. Siekiame, kad, sulaukęs šių investicijų, mūsų šalies verslas sustiprėtų, todėl  kviečiame verslo atstovus aktyviai sekti skelbiamus kvietimus ir teikti paraiškas dėl finansinės paramos, kuria naudojantis būtų galima modernizuoti ir skaitmenizuoti paslaugas, kurti naujus produktus, investuoti į inovacijas ir atsinaujinančią energetiką“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Nuo 2022-ųjų rugsėjo vidurio Ekonomikos ir inovacijų ministerija jau paskelbė 35 kvietimus, kurių bendra vertė siekia beveik 596 mln. eurų. Inovacijų srityje paskelbta 17 kvietimų, kurių vertė siekia 177,6 mln. eurų. Investicijų į atsinaujinančius energetikos išteklius srityje paskelbti 9 kvietimai už 138,8 mln. eurų, valstybės ir verslo skaitmenizacijos srityje – 9 kvietimai už 279,6 mln. eurų. 

Iš viso nuo 2022 m. rugsėjo iki šių metų pabaigos įvairiems privataus ir viešojo sektoriaus projektams, vykdomiems verslo, inovacijų ir investicijų srityje, numatyta paskelbti kvietimų už 365 mln. eurų, 320 mln. eurų numatyta skirti kvietimams valstybės ir verslo skaitmeninimui, 268 mln. eurų – žalesnei ekonomikai.

Šiuo planu siekiama padidinti verslo, inovacijų ir investicijų srities išlaidas moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai, daug dėmesio skirta startuoliams ir veikiantiems verslams.

Žaliosios ekonomikos srityje daugiausia finansinės paramos skiriama investiciniams projektams, orientuotiems į atsinaujinančius energijos išteklius, siekiant atsisakyti iškastinio kuro naudojimo. 

Skaitmeninimo srityje daugiausia dėmesio skiriama naujoms ir esamoms skaitmeninėms paslaugoms verslui ir gyventojams kurti ir tobulinti. Bus plečiamos teikiamos e. paslaugos, daugiau jų bus pritaikyta specialiųjų poreikių turintiems žmonėms, taip pat numatoma skatinti atvirų duomenų naudojimą.