A. Zananavičius: smerkiame besitęsiančią Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir jos branduolines elektrines

0
A. Zananavičius: smerkiame besitęsiančią Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir jos branduolines elektrines
Share

Energetikos viceministras Albinas Zananavičius rugsėjo 25–27 d. dalyvavo Vienoje vykusioje 67-oje Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) Generalinėje konferencijoje. Jos metu viceministras susitiko su valstybių delegacijų vadovais ir pasisakė plenariniame posėdyje.

„Lietuva griežtai smerkia Rusijos vykdomą agresiją Ukrainoje, kurios metu Rusijos kariuomenė užgrobė Ukrainos branduolinę elektrinę ir kelia grėsmę šių objektų saugai“, – sakydamas kalbą Generalinės konferencijos plenariniame posėdyje pabrėžė viceministras ir atkreipė dėmesį, kad prie šių veiksmų prisideda ir Baltarusija. 

Viceministras akcentavo, kad nepaisant TATENA pastangų Rusijos karinės pajėgos ir „Rosatom“ atstovai pačiu grubiausiu būdu toliau pažeidinėja septynis pagrindinius branduolinės saugos ir saugumo postulatus Zaporižios AE.

Pasisakyme tarptautinei bendruomenei taip pat buvo primintas Lietuvos susirūpinimas dėl branduolinės saugos situacijos kaimyninėje Baltarusijoje, kurioje tęsiamas atominės elektrinės pirmojo reaktoriaus eksploatavimas ir antrojo reaktoriaus paleidimas neatsižvelgiant į tai, kad neišspręstos esminės aplinkosauginės, branduolinės ir radiacinės saugos problemos bei elektrinėje vyksta nuolatiniai gedimai, apie kuriuos nepranešama. 

Viceministras taip pat išreiškė Lietuvos paramą TATENA atliekamam darbui ir pabrėžė besąlyginį Lietuvos įsipareigojimą užtikrinti aukščiausius branduolinės bei radiacinės saugos ir saugumo standartus Lietuvoje.