A. Armonaitė su Palestinos ekonomikos ministru aptarė Lietuvos įmonių galimybes skaitmeninant jų viešąjį sektorių

0
A. Armonaitė su Palestinos ekonomikos ministru aptarė Lietuvos įmonių galimybes  skaitmeninant jų viešąjį sektorių
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, šiandien susitikusi su Palestinos ekonomikos ministru Khaledu Osaily ir Palestinos verslo bendruomenės lyderiais, aptarė ekonominių santykių plėtrą, Lietuvos įmonių galimybes prisijungti prie Palestinoje vykdomų viešojo sektoriaus skaitmeninimo, e. valdžios ir kibernetinio saugumo projektų.

Šių metų vasarį sutarta, kad Lietuva įsijungia į „Team of Europe“ Palestinos skaitmeninimo srityje, o tai leis mūsų šalies informacinių ir ryšių technologijų įmonėms įvykdyti veiklų už maždaug 2 mln. eurų. 

Taip pat artimiausiu metu Palestinoje laukiama Lietuvos aplinkos projektų valdymo agentūros ekspertų vizito, kurio metu bus pasidalyta Lietuvos depozito sistemos diegimo patirtimi. 

„Lietuvos ir Palestinos prekybos apyvarta pastaruoju metu nuosekliai auga ir pasiekė apie 3 mln. eurų. Akivaizdu, kad šis skaičius turi ir toliau augti. Todėl reikia imtis konkrečių žingsnių, kurie padėtų gilinti ekonominį bendradarbiavimą. Matome galimybes Lietuvos įmonėms prisijungti prie Palestinoje vykdomų skaitmeninimo, e. valdžios projektų. Mūsų verslai yra tam pasirengę ir gali pasiūlyti pasaulinio lygio elektroninio valdymo sprendimus“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

Pasak ministrės, Lietuva turi didelę patirtį kurti ir steigti verslo, viešųjų paslaugų platformas, rengti ir įgyvendinti nacionalinius skaitmeninimo projektus.  

Lietuva yra pasirengusi plėtoti partnerystę su Palestina ir daugelyje kitų sričių: žemės ūkio, maisto produktų, baldų, tekstilės gamybos, informacinių ir ryšių technologijų.   

Palestinos ekonomikos ministro K. Osaily vizito Lietuvoje metu bus pasirašytas susitarimas tarp Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) ir Betliejaus prekybos ir pramonės rūmų.

Susitarimas numato glaudesnį abiejų organizacijų bendradarbiavimą potencialių partnerių paieškos, keitimosi naudinga informacija, rinkodaros paslaugų ir kitose srityse. 

Palestinos ekonomikos ministro vadovaujama delegacija taip pat susitiks su Žemės ūkio ir Užsienio reikalų ministerijų vadovybe, lankysis Kaune ir susitiks su vietos verslo bendruomene.