1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: dalyvavimui tarptautinėse MTEPI iniciatyvose – 300 tūkst. eurų

0
1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: dalyvavimui tarptautinėse MTEPI iniciatyvose – 300 tūkst. eurų
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia 300 tūkst. eurų kvietimą, kuriuo pasinaudojusios tiek Sostinės regione, tiek Vidurio ir vakarų Lietuvos regione veikiančios įmonės galės gauti finansavimą dalyvauti tarptautinėse mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) iniciatyvose. Tai dar viena priemonė iš suplanuoto 1 mlrd. eurų plano skatinti Lietuvos ekonomiką.

„Vienas iš būdų Lietuvos įmonėms įžengti į tarptautinę rinką, sustiprinti verslo pozicijas tarptautinėse vertės grandinėse bei užmegzti naudingų ryšių – dalyvauti tarptautinėse MTEPI iniciatyvose. Verslas ne visada turi pakankamai tam lėšų. Todėl kviečiu įmones pasinaudoti šia galimybe, kuri leis padidinti ne tik savo žinomumą tarptautiniu mastu, bet ir sudarys sąlygas vystyti bendrus MTEPI projektus, kurie gali virsti proveržį skatinančiais produktais mūsų šalyje“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Šia priemone siekiame padėti Sostinės regiono ir Vidurio ir vakarų Lietuvos regiono įmonėms įsitraukti į MTEPI partnerystės tinklus bei tapti patrauklesnėms ir konkurencingesnėms tarptautinėse vertės grandinėse. Be to, tikimės, kad tai paskatins investicijas į inovatyvių produktų ir paslaugų plėtrą“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis.

Pagal šią priemonę galimi pareiškėjai – labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ), veikiančios Sostinės ir Vidurio ir vakarų Lietuvos regionuose. Projektams numatoma paskirstyti iki 300 tūkst. eurų: iki 150 tūkst. eurų bus skiriama projektams įgyvendinti Sostinės regione ir iki 150 tūkst. eurų – Vidurio ir vakarų Lietuvos regione. Didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma yra 20 tūkst. eurų, mažiausia – 10 tūkst. eurų.

Finansuojamos veiklos – MVĮ tarptautinė tinklaveika, įmonių įsitraukimas į MTEPI partnerystės tinklus.

Išsamias kvietimo sąlygas galima rasti ES investicijų tinklalapyje.

Projektų įgyvendinimo planus iki š. m. gegužės 31 d. 17 val. priima Inovacijų agentūra.

Lietuvos ekonomikai stiprinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė beveik 1 mlrd. eurų vertės planą. Iki 2023 m. pabaigos apie 365 mln. eurų numatyta verslui, inovacijoms ir investicijoms, 320 mln. eurų – valstybės ir verslo skaitmenizacijai, 268 mln. eurų – žalesnei ekonomikai.