Vyriausybės taupymo lakštų išplatinta už 4,3 mln. eurų

0
Vyriausybės taupymo lakštų išplatinta už 4,3 mln. eurų
Share

2024-02-20

Pirmadienį baigėsi septintos Vyriausybės taupymo lakštų (VTL) emisijos platinimas – gyventojai įsigijo VTLuž 4,3 mln. eurų, sudaryta 355 sandoriai. Už šią naują vienerių metų trukmės VTL emisiją gyventojams bus mokama 3,5 proc. metinių palūkanų. Pernai atnaujinus VTL platinimą, per septynias emisijas gyventojai įsigijo VTL už 189,9 mln. eurų.

Septintos emisijos VTL gyventojai galėjo įsigyti vasario 5-19 d. Ši emisija bus išperkama 2025 m. vasario 20 d. VTL platinami per Finansų ministerijos atrinktus platintojus – „Swedbank“ ir SEB bankus.

Per minėtą laikotarpį „Swedbank“ sudarytos 284 sutartys įsigyti VTL už 2,9 mln. eurų, SEB – 71 sutartis už 1,4 mln. eurų.

Preliminariame VTL išleidimo tvarkaraštyje numatoma, kad aštunta emisija bus platinama 2024 m. kovo 4-18d., išperkama – 2025 m. kovo 19 d. Tvarkaraštis atnaujinamas kas mėnesį ir skelbiamas Finansų ministerijos svetainėje.

VTL palūkanų normos kiekvienai emisijai nustatomos atskirai, atsižvelgiant į atitinkamos trukmės Vyriausybės valstybės vardu skolinimosi palūkanų normos vidurkį, jos nustatomos ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki taupymo lakštų platinimo pradžios ir skelbiamos kartu su kitomis  VTL emisijos platinimo sąlygomis Finansų ministerijos svetainėje.

VTL yra Vyriausybės vertybiniai popieriai, kuriuos gali įsigyti tik fiziniai asmenys.  Tai saugi ir grąžą generuojanti investicija, panaši į terminuotus indėlius banke, tik šiuo atveju gyventojai savo santaupas patikėtų Vyriausybei. Savo ruožtu Vyriausybei VTL yra galimybė formuoti dar vieną skolinimosi priemonę – pasiskolinti iš gyventojų tiesiogiai ir tokiu būdu pritraukti kitur neinvestuotas santaupas.

Kiekvienas, norintis įsigyti VTL, tą gali padaryti per Finansų ministerijos atrinktus platintojus, „Swedbank“ arba SEB, jų internetiniame banke. SEB sudaro galimybę VTL įsigyti ir banko padaliniuose (daugiau informacijos čia ir čia).

Kai ateis laikas VTL išpirkti, investuotojui nieko nereikės daryti – pinigai už išpirktus VTL ir jam priklausančios palūkanos automatiškai bus pervesti į tą pačią sąskaitą, iš kurios buvo padarytas apmokėjimas už įsigyjamus VTL.

Daugiau informacijos apie VTL galite rasti specialioje skiltyje „Dažniausiai užduodami klausimai“.