Vidaus reikalų ministerijoje lankėsi Juodkalnijos viešojo administravimo ministras

0
Vidaus reikalų ministerijoje lankėsi Juodkalnijos viešojo administravimo ministras
Share

Vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščajevienė susitiko su Juodkalnijos viešojo administravimo ministro Marash Dukaj vadovaujama delegacija. Ministras domėjosi Lietuvos sukaupta patirtimi reformuojant viešąjį sektorių ir jo sistemą, tobulinant viešąsias paslaugas.

Pasak viceministrės S. Ščajevienės, siekiant efektyvaus ir geriausius standartus atitinkančio viešojo sektoriaus, atkūrusi nepriklausomybę Lietuva iškart ėmėsi ilgalaikių kokybinių pokyčių.

„Dabartinė Vyriausybė siekia efektyvaus viešojo sektoriaus ir jo paslaugų prieinamumo. Tam tikslui pasiekti  vykdomi kokybiniai srities pokyčiai, padarytas itin svarbus paslaugų standartizavimas ir katalogavimas. Siekiame, kad paslaugos būtų kuo arčiau žmonių, suprantamos ir efektyvios. Pokyčiams, tame tarpe ir paslaugų skaitmenizavimui, turėjo įtakos ne tik informacinių technologijų plėtra bet ir praūžusi pandemija“, – susitikime teigė viceministrė S. Ščajevienė.

Kaip sėkmingus pavyzdžius viceministrė pateikė „e-valdžios“ ir „e-piliečio“ platformas. Juose pateikiama svarbi informacija piliečiams apie viešąsias paslaugas, bei užtikrinta galimybė jomis pasinaudoti elektroniniu būdu.

Pasak Juodkalnijos ministro M. Dukaj, viešųjų paslaugų skaitmenizacijos įgyvendinimas ir su tuo siejamas kibernetinis saugumas jo šaliai yra vienas svarbiausių prioritetų. Tikimasi, kad šalyje vykdomos reformos priartins Juodkalniją prie pagrindinio tikslo – narystės Europos Sąjungoje.