A. Armonaitė: „Naujas geležinkelis Plungėje paskatins darbo vietų atsiradimą“

0
A. Armonaitė: „Naujas geležinkelis Plungėje paskatins darbo vietų atsiradimą“
Share

Rugpjūčio 18 d., penktadienį, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė Plungėje atidarys naują geležinkelio atšaką, taip pat susitiks su Plungės krašto verslininkais ir pristatys jiems finansavimo galimybes. 

„Miesto augimui didelę įtaką daro verslai, kuriantys naujas darbo vietas, tad norime paskatinti Plungės krašto verslininkus būti aktyvius ir pasinaudoti mūsų siūlomomis finansavimo galimybėmis. Ekonomikos ir inovacijų ministerija nuolat prisideda prie Plungės infrastruktūros gerinimo, kurdama investicijoms palankią aplinką. Nuo 2020 m. skyrėme jau daugiau kaip 3 mln. eurų trims infrastruktūros projektams. Tarp jų – ir šiandien atidaroma geležinkelio atšaka. Šis projektas reikšmingai prisidės prie vietos pramonės plėtros ir naujų darbo vietų atsiradimo“, – sako ministrė A. Armonaitė.

Vizito metu A. Armonaitė taip pat lankysis bendradarbystės centre „Spiečius”, kur Plungės krašto verslo atstovams pristatys verslo skatinimo priemones, diskutuos su verslininkais aktualiomis ekonominėmis temomis. Jiems bus pristatytas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos 1 mlrd. eurų planas Lietuvos ekonomikai stiprinti, pagal kurį iki 2023 m. pabaigos bus paskelbta kvietimų už 365 mln. eurų verslo inovacijoms ir investicijoms, už 320 mln. eurų – valstybės ir verslo skaitmeninimui, už 268 mln. eurų – žalesnei ekonomikai.

Plungėje ministrė apžiūrės planuojamo kurti pramonės parko teritoriją, taip pat aplankys ministerijos finansavimą gavusias rekonstruotas Plungės pramoninio rajono Lentpjūvės gatvę ir Salantų gatvę. 

Ministrė taip pat susitiks su savivaldybės atstovais bei pramonininkais ir aptars planuojamus projektus – bus pristatyta rajono ir pramonės apžvalga, įvertinti šiuo metu įgyvendinami investiciniai projektai.