Viceministras A. Abramavičius susitiko su Italijos Stabilumo policijos padalinių kompetencijų centro ir Europos žandarmerijos pajėgų vadovais

0
Viceministras A. Abramavičius susitiko su Italijos Stabilumo policijos padalinių kompetencijų centro ir Europos žandarmerijos pajėgų vadovais
Share

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius susitiko su Italijos Respublikos karabinierių Stabilumo policijos padalinių kompetencijų centro direktoriumi gen. mjr. Giovanni Pietro Barbano bei Europos žandarmerijos pajėgų vadu plk. Paulo Jorge Macedo Gonҫalves. Susitikimo metu viceministras A. Abramavičius pristatė saugumo situaciją Lietuvoje, buvo aptartas esamas bendradarbiavimas ir ateities perspektyvos.

Pasak viceministro A. Abramavičiaus, karo Ukrainoje kontekste, svarbu sutelkti pastangas ir stiprinti viešojo saugumo institucijų pajėgumus.

„Rusijos veiksmai Ukrainoje kelia didelį susirūpinimą ir verčia visas Europos Sąjungos valstybes nares stiprinti saugumo priemones. Europos žandarmerijos pajėgos turi būti kuo stipresnės, kad veiksmingai prisidėtų prie pastangų atremiant galimas saugumo grėsmes, todėl Lietuvai reikšmingas bendradarbiavimas su šia organizacija, o taip pat su Stabilumo policijos padalinių kompetencijų centru“, – teigė viceministras A. Abramavičius.

Viceministras atkreipė dėmesį, kad Lietuva prisideda prie Europos žandarmerijos pajėgų, siųsdama Viešojo saugumo tarnybos pareigūnus į tarptautinę misiją Kosove. Tai ne tik būdas stiprinti pačią misiją, bet ir suteikia neįkainojamos patirties joje dalyvaujantiems pareigūnams. 

Europos žandarmerijos pajėgų vadas Paulo Jorge Macedo Gonҫalves pabrėžė Lietuvos pareigūnų profesionalumą ir jų indėlį į misijos veiklą. 

Italijos Respublikos karabinierių Stabilumo policijos padalinių kompetencijų centro direktorius gen. mjr. Giovanni Pietro Barbano pažymėjo misijos Kosove svarbą bei tai, kad dalyvavimas misijose pareigūnams suteikia profesinio tobulėjimo galimybių ir sudaro sąlygas keitimuisi patirtimi, pavyzdžiui, Lietuvos pareigūnai gali pasidalinti savo patirtimi atsakant į hibridines atakas ir ugdant atsparumą joms.

Europos žandarmerijos pajėgos įkurtos 2004 m. ir veikia nuo 2006 m. kaip vienas iš Europos Sąjungos krizių valdymo instrumentų.
Partnerystė su Europos žandarmerijos pajėgomis sudaro išskirtines sąlygas Lietuvai ir Viešojo saugumo tarnybai prisidėti prie saugaus pasaulio kūrimo kartu dalyvaujant tarptautinių pajėgų misijose aktyviai įgyvendinat Lietuvos užsienio bei Europos Sąjungos saugumo ir gynybos politiką.  

Italijos Respublikos karabinierių Stabilumo policijos padalinių kompetencijų centras įsteigtas 2005 m.  kaip studijų ir mokymų centras.