EIMIN: Išrinkta nauja CPO LT valdyba

0
EIMIN: Išrinkta nauja CPO LT valdyba
Share

Darbą pradeda Ekonomikos ir inovacijų ministerijos išrinkta viešosios įstaigos CPO LT, nacionaliniu mastu atliekančios centrinės perkančiosios organizacijos funkciją, naujos sudėties valdyba. Naujais valdybos nepriklausomais nariais tapo Gražvydas Jukna ir Arijus Žakas.

„CPO LT paslaugomis naudojasi apie 4 tūkst. viešojo ir privataus sektoriaus atstovų. Intensyviai plečiame šios įstaigos veiklą ir siekiame, kad jos teikiamos paslaugos atitiktų aukščiausius skaidrumo ir profesionalumo  standartus. Todėl iš naujųjų valdybos narių tikimės svaraus indėlio užtikrinant sklandžią ir efektyvią CPO LT veiklos plėtrą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Vienas iš paskirtųjų CPO LT valdybos narių G. Jukna yra verslo vystymo ir derybų sričių ekspertas. Jis taip pat yra „GJ Mentoring“ konsultavimo įmonės steigėjas ir vadovas bei Vilniaus universiteto Verslo mokyklos Partnerystės docentas. G. Jukna turi 28 metų vadovaujamo darbo patirties pardavimų, darbo su klientais, įmonių valdymo, verslo plėtros srityse. Jis yra buvęs UAB „Arimex“ ir AB „Lietuvos paštas“ valdybų narys.

„Man patinka iššūkiai, o prisijungti prie CPO LT valdybos yra ypatingas iššūkis. Derybų mokslas ir jo pritaikymas versle man yra kasdienė veikla. Todėl šias žinias ir patirtis strateginiu lygmeniu sujungti su viešaisiais pirkimais, bus įdomi ir visoms pusėms naudinga praktika. Kartu tai yra didelė atsakomybė ir įpareigojimas tolimesniam organizacijos vystymuisi bei suinteresuotų šalių vertės kūrimui“, – teigia G. Jukna.

A. Žakas per beveik 20 metų karjerą dirbo žiniasklaidos, komunikacijos ir rinkodaros srityse. Jis jau daugiau nei 10 metų vadovauja vienai iš didžiausių skaitmeninės reklamos ir komunikacijos agentūrų Baltijos šalyse – „SOMA agency“, nuo 2019 m. – ir kūrybinei reklamos agentūrai „Havas creative“. Nuo 2010 m. A. Žakas yra Lietuvos marketingo asociacijos LiMA narys.

„Viešajai įstaigai keliami tikslai teikti profesionaliausius viešųjų pirkimų sprendimus, kurie sukurtų didelę pridėtinę vertę viešajam sektoriui ir visuomenei bei būtų patrauklūs verslui. Šie tikslai sąlygoja nuolatinį vidinių procesų tobulinimą bei paiešką būdų, kaip gerinti tiekiamų paslaugų kokybę. Todėl naujųjų CPO LT valdybos narių patirtis, tikimės, prisidės prie spartesnės įstaigos pažangos pirkimų, finansų ir žmogiškųjų išteklių valdysenos, komunikacijos ir rinkodaros srityse“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina.

CPO LT valdybą sudaro 3 nariai: du nepriklausomi nariai ir vienas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos deleguotas asmuo. Ministerijai CPO LT valdyboje atstovauja Viešųjų pirkimų politikos skyriaus patarėja Rima Ambrazevičienė. Valdybos kadencija – ketveri metai.

CPO LT – tai nacionalinė centrinė perkančioji organizacija, vykdanti standartizuotus viešuosius pirkimus per el. katalogą, pirkimus kitų perkančiųjų organizacijų pavedimu, konsoliduotus pirkimus. Pradėjusi veiklą 2012 m., ilgainiui ji tapo viešųjų pirkimų kompetencijų centru – profesionalių, efektyvių ir tvarių pirkimų sprendimų lydere.