Vargonai, kuriais galėjo groti M. K. Čiurlionio tėvas, tapo kultūros vertybe

0
Vargonai, kuriais galėjo groti M. K. Čiurlionio tėvas, tapo kultūros vertybe
Share

2024-01-25

Kultūros ministro įsakymu Ratnyčios senosios bažnyčios vargonų dalys, įvertinus jų istorinę ir meninę vertę, įrašytos į Kultūros vertybių registrą. Taip šiam kultūros objektui suteikta teisinė apsauga.

Menotyrininkė Aušra Česnulevičienė yra surinkusi įrodymų, kad Mikalojaus Konstantino Čiurlionio tėvas Konstantinas Čiurlionis 1877–1878 metais vargonavo Ratnyčios bažnyčioje, o joje buvę mediniai vargonai vėliau buvo perkelti į Varėnos rajone esančios Kabelių bažnyčią. Šiuo metu išlikusios šių vargonų dalys saugomos Vilniaus arkivyskupijos Bažnytinio paveldo muziejuje Vilniuje, o meninę vertę turintys prospekto drožiniai eksponuojami Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus ekspozicijoje Kaune. Tokią informaciją ir prašymą suteikti šiam kultūros objektui kultūros vertybės statusą pateikė Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Ratnyčios senosios bažnyčios vargonai į Kultūros vertybių registrą įrašyti gavus jų savininko Vilniaus arkivyskupijos sutikimą. Artėjant 150-ioms M. K. Čiurlionio gimimo metinėms, tai yra puikus bendradarbiavimo pavyzdys ir atminties ženklas, papildantis Čiurlionių šeimos originalių artefaktų archyvą.

Bažnytinio paveldo muziejaus nuotrauka