Valstybė – tai mes

0
Valstybė – tai mes
Share

2024-07-04

Liepos 4 d.  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente vyko Valstybės – Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos minėjimas. Į jį susirinkusius pareigūnus ir darbuotojus pasveikino  Departamento direktorius Saulius Greičius: „Lietuvos Karaliaus Mindaugo dėka tapome pripažinta valstybe. O valstybė – tai žmonės. Kiekvienas žmogus jaučia vidinį vienybės genetinį kodą, kaip ir šiomis dienomis Lietuvos dainų šventėje susirinkę žmonės. Tokios valstybės, net jei ir buvo sugriautos, atsistato. Ne tik valstybių, bet ir institucijų jėga slypi žmonėse. Nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, kokioje valstybėje mes gyvensime. Būkime kiekvienas valstybės dalimi, supraskime, kad valstybė – tai mes. Tada mūsų vėliavos plevėsuos ir po tūkstančio metų!“

Apie šiandieninę Lietuvą ir atskirtį šventės metu įžvalgomis pasidalijo LRT žurnalistas, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dėstytojas Edvardas Kubilius. „Nors galbūt kai kam ir atrodo, kad ugniagesių gelbėtojų temos vis tos pačios – rūkė lovoje ir sudegė, nuskendo, aš matau prasmę dirbti su tokiomis institucijomis kaip jūsų ir daugybę kartų kartoti tą patį ir tą patį. Gal tada bus bent vienu žuvusiu gaisre ar nuskendusiu mažiau. Žurnalistai tam ir yra, kad įvardintų problemas“, – sakė svečias, ne kartą kalbinęs ugniagesius gelbėtojus ir kitus valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnus.

„Važinėdamas po Lietuvą, matau ją visokią, – teigė žurnalistas. – Dažnai ji stebina. Net nepagalvoji, kad žmonės taip gyvena. Esam tvarkinga valstybė, bet čia pat turim ir labai daug problemų. Todėl mes privalom prisiminti, kad reikia padėti žmonėms. Atskirtis vis dar yra.“

Šventės metu buvo įteikti apdovanojimai geriausiems pareigūnams ir darbuotojams. Liepos 6-osios – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos proga už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius I laipsnio valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklu kryžiumi ,,Artimui pagalbon“ apdovanojo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininką vidaus tarnybos pulkininką Vidą Barauską.

Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklu „Ugniagesio gelbėtojo žvaigždė“ apdovanotas Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos budinčios pamainos skyrininkas vidaus tarnybos vyresnįjį puskarininkį Jevgenijus Fadejevas ir Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos budinčios pamainos vyresnysis ugniagesys gelbėtojas vidaus tarnybos puskarininkis Martynas Štuikys.

Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklas „Už nuopelnus gyventojų saugai“ įteiktas Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Raseinių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkui vidaus tarnybos pulkininkui leitenantui Giedriui Stoniui, Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos budinčios pamainos vadui vidaus tarnybos leitenantui Tomui Žukauskui ir  Bendrojo pagalbos centro Vilniaus skyriaus jaunesniajai specialistei vidaus tarnybos vyresniajai puskarininkei Renatai Chščanovič.

Direktoriaus padėka pareikšta Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiajam specialistui vidaus tarnybos kapitonui Dainiui Žardeckiui.

Už bendradarbiavimą ir informacijos apie gaisrų prevenciją sklaidą valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus gyventojų saugai“ apdovanotas Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistas Edvardas Kubilius.