Užsienio lietuviai gaus finansavimą Lietuvos garsinimo, investicijų ir eksporto skatinimo projektams

0
Užsienio lietuviai gaus finansavimą Lietuvos garsinimo, investicijų ir eksporto skatinimo projektams
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kviečia užsienyje gyvenančių lietuvių organizacijas pretenduoti į paramą veikloms, kuriomis siekiama į Lietuvą pritraukti investicijų ir talentų, plėsti mūsų šalies eksporto rinkas, didinti atvykstamąjį turizmą.

„Užsienio lietuviai atstovauja Lietuvai, ją garsina ir prisideda prie mūsų šalies pažangos, vykdydami ekonominės diplomatijos veiklą ir išnaudodami savo ryšių tinklą. Jie taip pat padeda šalies verslams plėstis į užsienio rinkas, supažindina užsienio talentus, potencialius investuotojus su galimybėmis, kurias siūlo Lietuva. Tikimės, kad šis mūsų bendruomenių reikšmingas indėlis padedant Lietuvai tik stiprės“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.   

Teikti paraiškas gauti paramą kviečiamos užsienio valstybėse registruotos ne pelno siekiančios lietuvių organizacijos. Jos gali gauti paramą renginių organizavimui ir su jų rengimu susijusių veiklų įgyvendinimui ekonominės diplomatijos (talentų, užsienio investicijų pritraukimo, eksporto skatinimo, atvykstamojo turizmo skatinimo) srityje. Pirmenybė bus teikiama prioritetinių ekonomikos sektorių projektams: informacinių ir ryšių technologijų, gyvybės mokslų, inžinerinės pramonės.

Numatoma finansuoti projektus, kurie bus įgyvendinami iki šių metų gruodžio 10 dienos. Paraiškas planuojama priimti iki tol, kol bus išnaudotas projektams skirtas finansavimas. Didžiausia projektui skiriama suma yra 10 000 eurų.

Praėjusiais metais Lietuvos diasporos profesionalai aktyviai dalyvavo ekonominės diplomatijos veiklose: Lietuvos įmonėms teikė konsultacijas tarptautiškumo ir eksporto plėtros klausimais, prisidėjo rengiant verslo misijas, parodas užsienyje, tarpininkavo ieškant kontaktų eksporto veikloms vykdyti.

„Net du trečdaliai apklaustų užsienyje gyvenančių lietuvių svarsto kada nors grįžti į Lietuvą. Kaip vieną svarbiausių darbų, siekiant pritraukti lietuvius grįžti, sau užsibrėžėme didinti vakarietiškos kultūros, globalios krypties, gerai apmokamų darbo vietų skaičių, kuris Lietuvoje sparčiai auga“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.

Visą informaciją apie darbo galimybes aukštos pridėtinės vertės sektoriuose išeivių organizacijos ir profesionalai gali nuolat rasti portale „Work in Lithuania“. Taip pat teikiamos finansinės paskatos iš užsienio pritrauktiems darbuotojams ir darbdaviams, pritraukusiems darbuotojų iš užsienio į informacinių technologijų, biotechnologijų, inžinerijos sektorius. 

Sugrįžusiems sudaromos plačios galimybės vystyti verslą Lietuvoje, naudojantis Inovacijų agentūros siūlomomis e. mokymų, verslininko kortelės, kitomis platformomis ir konsultacijomis. 

Be to, skiriama dėmesio ir jaunimui – jis kviečiamas „pasimatuoti“ Lietuvą: atvykti į stažuotes įmonėse arba viešajame sektoriuje. Jau daugiau nei 210 užsienyje studijuojančių ir dirbančių jaunų žmonių grįžo dalyvauti programoje „Kurk Lietuvai“. Iš  jų daugiau kaip 80 proc. po programos lieka kurti Lietuvoje, daugiau kaip 40 proc. įsidarbina viešajame sektoriuje. 

Ekonomikos ir inovacijų ministerija įgyvendina ir stažuočių programą jauniesiems diasporos lyderiams, pagal kurią 2022 m. finansavo programą „Bring Together Lithuania“. Jos tikslas – suteikti lietuvių kilmės jaunimui profesinės patirties ir parodyti jiems modernią Lietuvą.

Užsienio jaunimui bus siūloma rinktis studijas Lietuvoje, ypač IT ir biotechnologijų srityse – ministerijos iniciatyva Lietuvos universitetai pradės įgyvendinti dvigubų diplomų programas su Jungtinės Karalystės ir JAV universitetais.

Ministerijos atstovai taip pat organizuoja susitikimus su užsienio lietuviais: aptaria lietuvių kilmės asmenims svarbias temas, pristato investicinę, inovacijų, startuolių aplinką ir galimybes Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie kvietimą ir kvietimo sąlygas galima rasti čia. 

Registruotis į nuotolines konsultacijas dėl paraiškos pildymo galima čia.