Per metus „Fintech“ sektorius išliko dinamiškas ir įvairus, ateityje – daugiau dėmesio reguliavimo tobulinimu

0
Per metus „Fintech“ sektorius išliko dinamiškas ir įvairus, ateityje – daugiau dėmesio reguliavimo tobulinimu
Share

2024-05-10

„Fintech“ sektoriaus ekosistema Lietuvoje per metus išliko dinamiška ir įvairi – stebimas inovatyvių įmonių, susijusių su duomenų analitika, finansine programine įranga, kibernetiniu saugumu augimas. O gerai apgalvotos reguliavimo taisyklės ir subalansuotas požiūris padės įgyvendinti sektoriaus plėtros gairėse užsibrėžtus tikslus – metiniame susitikime su šio sektoriaus dalyviais teigia finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė – Markevičienė.

Prieš metus Finansų ministerija patvirtino 2023–2028 m. Lietuvos „fintech“ sektoriaus plėtros gaires ir veiksmų planą, kuriuo siekiama per artimiausius penkerius metus tapti tarptautiniu mastu pripažintu ir atpažįstamu aukštos pridėtinės vertės Europos finansinių technologijų centru.

„Plėtros veiksmų plane numatyti tikslai įgyvendinami sėkmingai: itin sparčiai nuo 25 iki beveik 29 mln. augo Lietuvoje veikiančių „fintech“ įmonių aptarnautų klientų skaičius, vis mažiau įmonių susiduria su talentų trūkumu. Artimiausi mūsų darbai susiję su rinkos ir reguliavimo sąveikos tobulinimu“, – sako finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė – Markevičienė.

Pasak jos, auganti konkurencija finansų sektoriuje lemia didesnį pasirinkimą vartotojui, koreguoja paslaugų kainodarą ir skatina įmones kurti labiau į klientą orientuotas inovatyvias paslaugas ir produktus.

„Teisėkūros srityje daugiausiai dėmesio skirsime reguliavimo reikalavimų taikymo proporcingumui, atvirumui naujiems verslo modeliams ir biurokratinės naštos mažinimui. Tos „fintech“ įmonės, kurios geriausiai prisitaikys prie rinkos dinamikos ir reguliavimo, bus geriausiai pasirengusios įsitvirtinti rinkoje“, – sako viceministrė.

Prie sėkmingos sektoriaus plėtros prisideda ne tik gausi talentų pasiūla – vien šiame sektoriuje dirba per 7000 profesionalų – bet ir sukaupta patirtis. Taip pat – aktyvus rizikų valdymas, kuriame Lietuva lyderiauja pasaulio mastu – remiantis tarptautiniu Bazelio indeksu, kuriamu pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikų valdymo vertinimui – Lietuva patenka tarp 10 pasaulio šalių, geriausiai valdančių rizikas.

Pernai patvirtintą „Fintech“ sektoriaus plėtros planą sudaro 59 veiksmai, iš kurių 7 yra įvykdyti, 49 – vykdomi, o 3 – bus vykdomi nustatytais terminais. Veiksmų plano įgyvendinimo stebėsenai vertinti nustatyti konkretūs rodikliai, kurie apskaičiuojami kiekvienais metais.

Plačiau su „Fintech“ gairių įgyvendinimo ataskaita galite susipažinti čia.