A. Armonaitė Vokietijoje pasirašys susitarimą dėl bendradarbiavimo inovacijų srityje

0
A. Armonaitė Vokietijoje pasirašys susitarimą dėl bendradarbiavimo inovacijų srityje
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė lapkričio 22–24 dienomis lankysis Vokietijoje, kur susitiks su įmonių „Continental AG“, „NTT DATA“ bei vieno didžiausių Vokietijos automobilių gamybos pramonės koncernų vadovybėmis aptarti jų investicijų ir plėtros planų Lietuvoje. Ministrė taip pat dalyvaus Inovacijų klubo (angl. „Innovation Club“) susitikime, kurio metu Lietuvos, Vokietijos, Estijos ir Latvijos ministrai pasirašys susitarimą dėl bendradarbiavimo skaitmenizacijos ir inovacijų srityje. 

„Vokietija yra viena pagrindinių Lietuvos eksporto partnerių. Nuolat ieškome sričių, kuriose galėtume dar labiau išnaudoti turimą potencialą. Viena iš jų – tai inovacijų sektorius, kuriame užtikrintas mokslinis ir technologinis bendradarbiavimas leis šalims įtvirtinti savo pozicijas ir būti konkurencingoms pasaulinėje inovacijų ekosistemoje“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė. 

Numatoma, kad kartu su A. Armonaite susitarimą dėl bendradarbiavimo formuojant ir įgyvendinant inovacijoms palankią skaitmeninę darbotvarkę pasirašys Vokietijos federalinis skaitmeninių reikalų ir transporto ministras Volkeris Wissingas, Estijos ekonomikos reikalų ir informacinių technologijų ministras Tiitas Riisalo’as ir Latvijos aplinkos ir regionų plėtros ministrė Inga Berzina. 

Vizito metu ministrė taip pat planuoja susitikti su Miuncheno lietuvių bendruomene, lankytis Vasario 16-osios gimnazijoje Hiutenfelde.  

Vokietija yra didžiausia investuotoja Lietuvoje ir trečia didžiausia Lietuvos prekybos partnerė – pernai apyvarta tarp šalių siekė 9,7 mlrd. eurų.