Ugniagesiai gelbėtojai, rūpindamiesi gyventojų saugumu, kviečia gyventojus šeštadieniais apsilankyti gaisrinėse

0
Ugniagesiai gelbėtojai, rūpindamiesi gyventojų saugumu, kviečia gyventojus šeštadieniais apsilankyti gaisrinėse
Share

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas nuo šių metų gegužės 20 d. šeštadieniais nuo 10 iki 12 val. kviečia šeimas su vaikais, jaunimą ir vyresnius žmones apsilankyti šalies gaisrinėse, susipažinti su ugniagesių gelbėtojų darbu ir saugios gyvensenos pagrindais. Užsukti pas ugniagesius į svečius bus galima visus šiuos metus, kiekvieną šeštadienį. 

„Ugniagesiai gaisruose ir gelbėjimo darbų metu nuolat gelbsti  žmonių gyvybes ir turtą. Gaisrų ir kitų nelaimių statistika rodo, kad skaudžių pasekmių  neretai galima išvengti. Todėl ugniagesiai gelbėtojai šeštadieniais atvers gaisrinių duris, kad pasidalintų savo patirtimi ir patartų, kaip pasirūpinti saugumu,“ – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius.

Pareigūnai susitikimų metu paaiškins, kaip išvengti gaisro namuose ir kaip elgtis jam kilus, parodys pirmines gaisrų gesinimo priemones, primins, kodėl namuose būtina turėti autonominį dūmų detektorių, o vaikai galės pasimatuoti ugniagesių gelbėtojų šalmą ir pasėdėti gaisriniame automobilyje.

„Šiemet šalyje gaisruose žuvo 45 žmonės, pernai per tą patį  laiką žuvo 36 gyventojai. Kiekviena auka gaisre yra didžiulė tragedija šeimai ir artimiesiems, – sako  departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas. – Norime gyventojams priminti, kad jie pasitikrintų, ar dar veikia dūmų detektoriai namuose, ar neišsikrovė jų elementai, o neturinčius šių prietaisų paraginsime būtinai juos įsigyti. 90 proc. šiemet žuvusiųjų gaisruose namuose neturėjo dūmų detektoriaus, kuris galėjo išgelbėti jų gyvybę.“

Pasak J. Targonsko, pagrindinės žūčių gaisruose priežastys – neatsargus rūkymas ir neatsakingas elgesys su ugnimi. „Norėčiau priminti gyventojams, kad jie taip pat nepamirštų pasirūpinti savo senyvais tėvais – įrengtų jų namuose dūmų detektorių, suremontuotų krosnis, sutvarkytų elektros įrangą. Tik rūpindamiesi vieni kitais mes galime išvengti skaudžių nelaimių“, – sakė valdybos viršininkas.