„LTG Link“ šiandien pradės traukinio bilietų į Rygą prekybą: ką svarbu žinoti apie laukiančias keliones

0
„LTG Link“ šiandien pradės traukinio bilietų į Rygą prekybą: ką svarbu žinoti apie laukiančias keliones
Share

LTG grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ aktyviai ruošiasi naujo tarptautinio maršruto Vilnius–Ryga startui. Tiesioginiai traukiniai kursuos kasdien – bendrovė iš Vilniaus kvies išvykti rytais, o iš Rygos – kiekvienos dienos popietėmis. Bilietus į pirmuosius traukinių reisus galima įsigyti nuo šiandien, gruodžio 18 d., 13 val. 30 min. Standartinis traukinio bilietas tarp sostinių kainuos 24 eurus, klientai galės rinktis keliones įprastoje arba pirmoje klasėje. Šis keleivinio traukinio maršrutas bus atidarytas dėl jo sutarus visų trijų Baltijos šalių transporto ministrams ir premjerams.

„Pirmasis reisas – gruodžio 27 d., todėl šiandien prekybą į pirmąsias žiemiškas keliones į Latviją. Jau įgyvendinome svarbiausius paruošiamuosius darbus ir gavome būtinus leidimus, todėl galime pasidalinti svarbiausiomis būsimų kelionių detalėmis. Šis maršrutas bus patogus visiems žmonėms, įskaitant turinčius individualių poreikių. Kelionė neprailgs – numatyta jos trukmė bus konkurencinga palyginti su automobiliais, tačiau vietoje varginančio vairavimo bus galima kelionės laiką prasmingai skirti sau, o keleivių laukiantis patogumas ir tvarumas – toks, koks būdingas tik traukiniams“, – pasakoja „LTG Link“ vadovo pareigas laikinai einantis Gediminas Šečkus. 

„LTG Link“ siūlomas maršrutas bus patogus planuojantiems vienos dienos verslo keliones Latvijoje. Traukinys Iš Vilniaus išvyks kiekvieną dieną 6 val. 30 min., iš Kaišiadorių – 7 val. 14 min., iš Šiaulių – 8 val. 51 min., iš Joniškio – 9 val. 30 min. Į Jelgavą traukinys atvyks 10 val. 06 min., o į Rygos centrinę stotį – 10 val. 43 min. Iš Rygos į Vilnių traukinys kiekvieną dieną išvyks 15 val. 28 min., iš Jelgavos – 16 val. 08 min. Šis traukinys Šiaulius pasieks 17 val. 21 min, o Vilnių – 19 val. 51 min.

Numatoma, kad įprastai kelionė traukiniu tarp dviejų sostinių truks apie 4 val. 15 min. Kelionės trukmė gali nežymiai keistis tik dėl infrastruktūros gerinimo darbų. Keleivių patogumui, naujame tvarkaraštyje numatytas ir patogus persėdimas į tarptautiniu maršrutu kursuojantį traukinį iš maršrutu Kaunas–Vilnius vykstančio traukinio. Šis persėdimas suplanuotas Kaišiadorių geležinkelio stotyje.

Keleiviai bus kviečiami vykti moderniu dyzeliniu „Pesa 730 ML“ traukiniu. Tiek patekimas į traukinį, tiek jo salonas yra pritaikyti žmonėms turintiems individualių poreikių ir ribotą judumą. Traukinyje įdiegta šildymo ir vėdinimo sistema, oro kondicionierius. Traukinyje yra 142 sėdimos vietos keleiviams ir 4 laikikliai dviračiams. Klientų patogumui visos kelionės metu bus galima įsigyti karštų ir šaltų užkandžių bei gėrimų.

Šiuo maršrutu pirmiausia bus siekiama užtikrinti tvarių tarptautinių kelionių galimybes, todėl vietinių kelionių Latvijoje paslaugos maršruto atkarpa Jelgava–Ryga nebus teikiamos.

Keleiviai bilietus įsigyti kviečiami jau nuo šiandien. Keliones Rygos link bendrovė pataria planuoti iš anksto – tai patogiausia padaryti internetu bendrovės puslapyje https://ltglink.lt/ ir mobiliąja programėle. Vaikams iki 6 m. neužimant atskiros sėdimosios vietos traukinyje kelionė nieko nekainuos, o vaikams, kurių amžius nuo 6 iki 16 metų bus taikoma 30 proc. nuolaida.

Pastaruoju metu bendrovė taip pat atnaujino klientų aptarnavimo traukiniuose standartą. Siekiant atsižvelgti į skirtingų keleivių poreikius, visuose tiek šalies viduje kursuojančiuose, tiek tarptautiniuose traukiniuose nuo šiol bus teikiama daugiau dėmesio pirmos klasės vagonuose esančiai tylos zonai. Tokiu būdu siekiama sudaryti sąlygas patogiai keliauti tiek norintiems dalintis kelionių įspūdžiais su bendrakeleiviais, tiek ieškantiems ramybės, erdvesnėse sėdimose vietose, naudotis dedikuotais elektros lizdais įrenginiams įkrauti.

Keliaujantiems tarptautiniu maršrutu primenama su savimi turėti asmens tapatybės dokumentus. Šiuo tarptautiniu maršrutu bus galima vežtis asmeninį rankinį bagažą, dviračius (iš anksto įsigijus pervežimo paslaugą). Fiksuota dviračio vežimo kaina visame maršrute – 10 Eur. Kaip ir Lietuvoje, kelionės į Rygą bus draugiškos gyvūnams – tereikės turėti galiojantį Europos gyvūno augintinio pasą bei laikytis sanitarinių ir higienos reikalavimų. Maži specialiuose krepšiuose gabenami augintiniai galės keliauti nemokamai, o didesni – už fiksuotą 5 Eur mokestį.

Be to, „Eurail“ kelionių pasas galioja visuose LTG Link maršrutuose, kai kuriuose yra taikomas vietos rezervavimo mokestis, tad  šių bilietų turėtojai taip pat galės keliauti tarp Lietuvos ir Latvijos.

Daugiau informacijos apie tarptautinį maršrutą galima rasti bendrovės interneto svetainėje https://ltglink.lt/