Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojus saugiai elgtis vandenyje

0
Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojus saugiai elgtis vandenyje
Share

Šiandien Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-oje komandoje buvo surengta spaudos konferencija. Jos metu Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai Neryje atliko gelbėjimo operaciją ir pademonstravo neseniai įsigytą gelbėjimo įrangą, kurią naudoja gelbstint skęstančiuosius.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Giedrius Sakalinskas paragino gyventojus įvertinti riziką ir saugiai elgtis gamtoje ir vandenyje, nes pavojai visada  yra šalia: „Šiais metais  ugniagesiai ištraukė  38 skenduolius,  išgelbėjome 27 skendusius žmones, pernai per tą patį laikotarpį išgelbėjome 13. Tai yra profesionalumo, gebėjimo reaguoti į incidentus ir mūsų  technologinio pažangumo rezultatas“. Jis akcentavo, kad nežiūrint į ugniagesių gelbėtojų profesionalumą ir technologinę pažangą, pirmiausia  žmogus turi mokėti saugiai ir atsakingai elgtis.

G. Sakalinskas pasidžiaugė bendradarbiavimu su savivalda ir pažymėjo, kad ugniagesiai gelbėtojai deda  tikrai daug pastangų, kad keistųsi visuomenės požiūris į saugą.

Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos viršininkas Giedrius Ruočkus pristatė ugniagesių gelbėtojų pasirengimą ir pasidalino praktiniais patarimais, kaip saugiai elgtis vandenyje. „Ugniagesiai gelbėtojai nuolat ieško naujų galimybių, kad nelaimių metu galėtų suteikti operatyvią pagalbą. Jie ne tik nuolat tobulina įgūdžius, atnaujina žinias, bet ir papildo įrangą naujomis gelbėjimo priemonėmis“, – pažymėjo jis. Viena tokių – elektrinė gelbėjimo lenta „ASAP RESCUE 156“, skirta gelbėjimo darbams vandenyje vykdyti.

„Skęstančiųjų gelbėjimo darbų sėkmė ypač priklauso nuo laiko, kaip greitai gelbėjimo tarnybos gauna pranešimus, kaip operatyviai jos atvyksta į vietą ir suteikia pagalbą. Todėl mes nuolat ieškome sprendimų, kurie skęstančiųjų gelbėjimo operacijas padarytų efektyvesnes ir saugesnes“, – sako  G. Ruočkus. 

Su elektrine gelbėjimo lenta gelbėtojas  gali greitai ir saugiai  judėti vandenyje link skęstančiojo, lenta išvysto iki 16 km per valandą greitį. Ja galima įveikti didelį atstumą ir dirbti vandenyje iki 50 min.

Svarbus jos privalumas – ji gerokai padidina iki šiol turėtas gelbėtojo naro galimybes saugiai atlikti gelbėjimo operaciją vandenyje, nes judėdamas ja link skęstančiojo, gelbėtojas neeikvoja fizinių jėgų, gali laisvai manevruoti ne tik stovinčiame vandenyje, bet  ir veikiamas vandens srovės.

Dar viena reikšminga šios gelbėjimo priemonės savybė – ja vienu metu  gali vandenyje judėti ir keli gelbėtojai, be to, jei prireiktų,  galima transportuoti ir nukentėjusįjį. 

Elektrinė gelbėjimo lenta yra nedidelė ir nesunki. Ugniagesiai gelbėtojai džiaugiasi, kad naudoti ją yra labai paprasta. Nuo šiol jie turės daugiau galimybių,  priėmus vieną ar kitą taktinį sprendimą, atlikti gelbėjimo darbus vandenyje.

„Reikia žinoti vieną svarbų faktą – skendimo atveju išgyvenamumas yra labai mažas, nesvarbu, kaip operatyviai reaguotų gelbėtojai. Tai priklauso nuo daugelio aplinkybių, taip pat  itin svarbus saugus ir atsakingas žmonių elgesys vandenyje ir prie vandens“, – teigė G. Ruočkus.

Jis pasidalino keletu patarimų. „Labai svarbu pasirinkti poilsio vietą, svarbu pasirinkti vandens telkinį, prie kurio yra oficiali poilsiavietė, pliažas, jokiu būdu nevartoti alkoholinių gėrimų. Atsargumo turėtų laikytis sergantys  lėtinėmis ligomis, nešokinėti nuo tiltų, vandenyje pramogaujant su vandens transporto priemonėmis būtina dėvėti gelbėjimosi liemenes. Ypač akylai saugoti savo vaikus“, – teigė G. Ruočkus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis,  ugniagesiai gelbėtojai šiemet ištraukė 38 skenduolius, iš jų 2 vaikus (2022 m. per tą patį laikotarpį – 38, iš jų 1 vaiką) bei išgelbėjo 27 gyventojus, iš jų 1 vaiką (2022 m. per tą patį laikotarpį – 13, iš jų 2 vaikus).

Daugiausia žmonių šiemet ugniagesiai gelbėtojai iš vandens telkinių ištraukė Kauno (7) ir Alytaus (5) apskrityse. Nuskendusiųjų amžiaus vidurkis – 50 metų.