Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų laiką leisti saugiai

0
Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų laiką leisti saugiai
Share

Šį savaitgalį  daugelis  skubės prie jūros ar vandens telkinių.  Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad neatsakingas elgesys ar perdėta rizika gali tapti skaudžių nelaimių vandenyje priežastimi.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vien  per šį birželį ugniagesiai gelbėtojai iš vandens telkinių  ištraukė 10 skenduolių. Kaip liudija ugniagesių gelbėtojų statistika,  skęstančiųjų vandens telkiniuose šiais metais daugėja –  juose nuskendo 49 žmonės, iš jų – vienas vaikas.  Pernai per tą patį laikotarpį nuskendo 38 gyventojai.

Kaip rodo statistika, penkis kartus dažniau skęsta vyrai. Šiemet ugniagesiams pavyko išgelbėti 14 skendusiųjų, tarp jų ir du vaikus.

Kaip teigia ugniagesiai, skęstama dėl įvairių priežasčių. Pagrindinės iš jų, kai neįvertinama galima rizika, bandoma  kuo toliau nuplaukti nuo kranto, maudomasi ten, kur nėra gelbėtojų, o ypač – apsvaigus nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų.  

Ugniagesiai gelbėtojai pataria maudytis tik saugiose, tam pritaikytose vietose. Taip pat atkreipia dėmesį, kad laiką leidžiant prie vandens, tėveliai turėtų nė akimirkai nenuleisti akių nuo  vaikų, net ir tada, kai jie nesimaudo. Minutė kita, kurią praleidžiate naršydami  mobiliajame telefone gali kainuoti vaiko gyvybę.

Atsisakyti maudynių reikėtų, jei esate labai pavargęs ar blogai jaučiatės, taip pat perkaitus saulėje ar gausiai pavalgius.  Negalima maudytis naktį ir perkūnijos metu. O šokti  į vandenį nežinomoje vietoje, – netgi ten, kur anksčiau buvo saugu, gali būti pavojinga.  

Niekada neplaukite toliau įspėjamųjų ar maudymosi vietą žyminčių ženklų. Labai didelė skendimo rizika, kai plaukiojama ant  pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių, ypač jeigu nemokate plaukti arba plaukiate prastai.

O plaukiojant su vandens transporto priemonėmis – pramoginiais plaustais, valtimis, baidarėmis, būtina dėvėti plūdrias  priemones (gelbėjimo liemenes ar specialius kostiumus). Pasak ugniagesių  narų, neretai  tenka ieškoti skenduolių ir apvirtus valčiai, visi gelmėse rasti kūnai būna be gelbėjimo liemenių.  

Gelbėtojai įspėja, kad  vanduo – ne vieta išdaigoms ar žaidimams:  nenardinkite kito asmens, netampykite už kojų, nelipkite ant pečių.  Jei plaukiate valtimi, jos nesiūbuokite, joje nevaikščiokite.

Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų laiką leisti saugiai. Branginkime savo ir kitų gyvybes.