Šv. Florijonas Klaipėdoje: ugniagesiai gelbėtojai ir sau, ir visuomenei padovanojo įspūdingą šventę

0
Šv. Florijonas Klaipėdoje: ugniagesiai gelbėtojai ir sau, ir  visuomenei padovanojo įspūdingą šventę
Share

Gegužės 4-ąją ugniagesiai gelbėtojai iš visos Lietuvos skubėjo į Klaipėdą, kur iškilmingai buvo paminėta Šv. Florijono – ugniagesių gelbėtojų diena. Jų laukė įspūdingas renginys, nuoširdžios padėkos, linkėjimai.

Klaipėdos Švč. Mergelės Marijos, Taikos Karalienės bažnyčioje už ugniagesius ir jų šeimas buvo aukojamos šv. Mišios. Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius padėkojo ugniagesiams, kad jie padeda žmonėms nelaimių metu, kad aukojasi ir gelbsti.

Šią dieną jis paragino prisiminti ir tuos, kurie gelbėdami kitus, paaukojo savo gyvybes. „Turėkite tikrą draugiškumą, pasiaukojimą ir meilę žmonėms. Nėra didesnės meilės, kaip savo gyvybę atiduoti už savo artimą. Jums tokia galimybė suteikta kone kasdien“, – sakė vyskupas, linkėdamas ugniagesiams ir patiems sulaukti pagalbos, jeigu jos prireiktų.

Po šv. Mišių buvo pagerbtas ugniagesių globėjas šv. Florijonas. Jo skulptūrą, esančią šalia bažnyčios, gėlių vainiku papuošė daugiau kaip 35-erius metus ugniagesiu gelbėtoju dirbantis Arūnas Kriunas.

Po to ugniagesiai gelbėtojai žygiavo į Teatro aikštę. Šv. Florijono garbei buvo pakelta Lietuvos vėliava. Grojant Karinių jūrų pajėgų orkestrui buvo sugiedotas Lietuvos himnas. Tylos minute pagerbtas žuvusiųjų vykdant pareigas, į Anapilį išėjusiųjų ir Ukrainos ugniagesių, paaukojusių savo gyvybę, atminimas.

Netrukus pasveikinti ugniagesių gelbėtojų buvo pakviesti į šventę atvykę garbingi svečiai. „Nėra nė vieno ekstremalaus įvykio ar situacijos, kurios pirmosiose gretose nebūtų ugniagesių gelbėtojų. Esate pirmieji, atskubantys į nelaimes, ir neabejoju, todėl visuomenė jumis taip ypatingai pasitiki. Ne tik gelbėjate žmones ir turtą, bet ir labai prisidedate prie prevencijos, prie to, kad skaudžių nelaimių išvengtume“, – sakė Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė. Ji prisiminė Lietuvos ugniagesių pagalbos misiją likviduojant žemės drebėjimo Turkijoje padarinius 2023 m. pradžioje. Kanclerė pažymėjo, kad šalies ugniagesių gelbėtojų profesionalumas vertinamas ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu.

Prieš įteikdamas apdovanojimus vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev pasveikino ugniagesius, padėkodamas jiems už išgelbėtas žmonių gyvybes gaisrų ir gelbėjimo darbų metu: „Dėkojame jums ir jūsų šeimoms, ačiū visai ugniagesių bendruomenei už indėlį ir pasiaukojantį darbą.“

Antrojo laipsnio Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos atminimo ženklu „Tėvynės labui“ buvo apdovanotas Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo skyriaus vyriausiasis specialistas vidaus tarnybos kapitonas Kristijonas Pinskus. Vidaus reikalų ministrės padėka pareikšta Bendrojo pagalbos centro Klaipėdos skyriaus jaunesniajai specialistei vidaus tarnybos vyresniajai puskarininkei Daliai Sabaitei.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius pasveikino visus ir palinkėjo, kad ši diena telktų ir vienytų geriems darbams: „Dėkoju visai ugniagesių bendruomenei už ryžtą, ištvermę, kantrybę. Visuomenė mato ir vertina jūsų darbą. Ačiū visiems, kurie tobulina mūsų tarnybą ir įveikia visus iššūkius. Taip pat noriu padėkoti buvusiems vadovams ir darbuotojams, kurie kūrė ir puoselėjo valstybinę priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Gyvename neramiais laikais, laukia daug darbų ir užduočių. Tikiu, kad visi kartu jas įvykdysime. Te šv. Florijonas saugo mus ir mūsų tėvynę Lietuvą!”

Departamento direktorius ugniagesiams gelbėtojams įteikė garbingus apdovanojimus. Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklu „Ugniagesio gelbėtojo žvaigžde“ buvo apdovanoti PAGD Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos budinčios pamainos ugniagesys gelbėtojas vidaus tarnybos puskarininkis Renaldas Vytė, PAGD Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5-osios komandos budinčios pamainos vyresnysis ugniagesys gelbėtojas vidaus tarnybos puskarininkis Andžej Bobin, PAGD Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 7-osios komandos budinčios pamainos ugniagesys gelbėtojas vidaus tarnybos puskarininkis Modestas Mikšta, PAGD Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos budinčios pamainos ugniagesys gelbėtojas Paulius Brazaitis, PAGD Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Garliavos komandos budinčios pamainos ugniagesys gelbėtojas vidaus tarnybos puskarininkis Benas Žemaitaitis, PAGD Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos budinčios pamainos skyrininkas vidaus tarnybos vyresnysis puskarininkis Ovidijus Ivanauskas, PAGD Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos budinčios pamainos vyriausiasis ugniagesys gelbėtojas vidaus tarnybos vyresnysis puskarininkis Romualdas Mažukna.

Garbingus apdovanojimus pareigūnams taip pat įteikė ir Vidaus reikalų ministerijai pavaldžių institucijų vadovai. Artėjančios Motinos dienos proga gėlių puokštės buvo įteiktos ir ugniagesių gelbėtojų mamoms. 

Ugniagesiai gelbėtojai nepamiršo ir gyventojų. Jiems buvo surengtas gaisrinės technikos ir įrangos bei prevencinių veiklų pristatymas. Mažųjų laukė nuotaikingos atrakcijos, juos džiugino bebriukas Ugnius ir jį lydėjęs kaminkrėtys, su kuriais vaikai noriai bendravo ir fotografavosi. Daugelis gyrė ir skanią, iš gaisrinio kirvuko virtą ugniagesių košę, kurios ragavę tikino, kad dabar juos aplenks visos nelaimės.