Ugniagesiai gelbėtojai įspėja: vanduo ne tik pramogos, bet ir pavojai

0
Ugniagesiai gelbėtojai įspėja: vanduo ne tik pramogos, bet ir pavojai
Share

2024-06-28

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šalies vandens telkiniuose praėjusią parą nuskendo trys žmonės. 9.38 val. buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadorių rajone, Palomenės kaime, tvenkinyje plūduriuoja žmogaus kūnas. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai skenduolį ištraukė iš vandens.

18.48 val. pranešta apie Vilniaus rajone, Pagirių seniūnijoje, Vaidotų kaime Vokės upėje galimai nuskendusį  žmogų. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai plūduriuojantį žmogaus kūnas pastebėjo kitoje upės pusėje. Jie skenduolį  ištraukė į krantą.

21.34 val. gautas pranešimas, kad Klaipėdos rajone, Sendvario seniūnijoje, Mazūriškių kaime, karjere skęsta žmogus. Poilsiautojai skendusį žmogų ištraukė iš vandens iki atvykstant priešgaisrinėms gelbėjimo pajėgoms. Jį gaivino ir ugniagesiai gelbėtojai, ir medikai, tačiau žmogaus atgaivinti nepavyko. Buvo konstatuota jo mirtis.

Šiemet ugniagesiai gelbėtojai atliko 188 gelbėjimo darbus vandenyje. Jų metu jie ištraukė 57 skenduolius, iš jų vieną vaiką, ir išgelbėjo 15 žmonių, iš jų 2 vaikus. Vien birželio mėnesį ugniagesiai ištraukė 18 nuskendusių žmonių, iš jų vieną vaiką. Pernai birželį ugniagesiai ištraukė 13 nuskendusių žmonių.  

Pernai iki birželio 28 d. ugniagesiai gelbėtojai atliko 200 gelbėjimo darbų vandenyje, ištraukė 45 nuskendusius žmones, iš jų 2 vaikus, 28 išgelbėjo, iš jų vieną vaiką.

Kad neįvyktų skaudžių nelaimių, ugniagesiai gelbėtojai įspėja: būkite atsargūs prie vandens telkinių, nes dažniausiai skęstama tada, kai neįvertinami pavojai. Todėl jie pataria nesimaudyti ir nenardyti nežinomose, nuošaliose vietose, kur nėra gelbėtojų, nešokti į vandenį pavalgius ar apsvaigus nuo alkoholio, nenardyti nežinant koks telkinio dugnas, neplaukti per toli nuo kranto, ypač už plūdurų, nes pervertinus savo jėgas gali būti nebeįmanoma parplaukti į krantą. Taip pat jie pataria neplaukioti ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių. Ypač  svarbu pasirūpinti savo vaikais, prižiūrėti, kad jie nebristų į vandenį vieni, be suaugusiųjų priežiūros.