Ugniagesiai gelbėtojai įspėja: įsivyravus sausrai, miškuose didėja gaisrų pavojus

0
Ugniagesiai gelbėtojai įspėja: įsivyravus sausrai, miškuose didėja gaisrų pavojus
Share

Nusistovėję sausi orai kelia didelį gaisrų pavojų miškuose.  Vakar šalies ugniagesiams  teko  kelis kartus talkinti  Valstybinių miškų urėdijos priešgaisrinėms pajėgoms, gesinant miškuose  įsiplieskusius  gaisrus.  Birželio 5  d. vidudienį, Varėnos rajone, Marcinkonių seniūnijoje, Daržinėlių kaime esančiame miške šėlo ugnis – degė medžiai ir miško paklotė. Gaisras nusiaubė 1,4 ha plotą.

Tą pačią dieną, vidurdienį,  ugniagesiai skubėjo  gesinti  ir Kretingos rajone, Kretingos seniūnijoje, Rūdaičių kaime  esančio Joskaudų miško. Atvykus ugniagesiams, jau degė miško paklotė ir jaunuolynas. Beje, atliekant gesinimo darbus buvo rasti du karo laikų sprogmenys. Apie tai buvo informuoti išminuotojai, kurie vėliau palydėti į Kairių poligoną sprogmenų sunaikinimui. Gaisro metu išdegė 40 arų miško paklotės.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet ugniagesiai gelbėtojai gesino 110 miško ir miško paklotės gaisrų, o per 2022 metus buvo gesinti 134 tokie gaisrai.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prognozuoja, kad  birželio 6–7 d. Lietuvoje vyraus ketvirtos (didelis gaisrų pavojus), o Panevėžio urėdijoje – penktos klasės miškų gaisringumas (labai didelis  miškų gaisrų pavojus).

Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų būti atsakingais ir itin budriais lankantis miškuose. Ugnis gali įsiplieksti ir nuo neužgesintos nuorūkos, rusenančio laužo ar išpiltų iš kepsninių smilkstančių anglių.

Pastebėjus gaisrą miške, skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112.