Ugniagesiai gelbėtojai gaisruose išgelbėjo du žmones

0
Ugniagesiai gelbėtojai gaisruose išgelbėjo du žmones
Share

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo deprtamento duomenimis, per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 74 gaisrų ir atliko 91 gelbėjimo darbą. Gaisrų metu vienas žmogus buvo traumuotas, o du gyventojus gniagesiams pavyko išgelbėti.

Sekmadienio naktį, 00.28 val., buvo gautas pranešimas, kad Utenoje, Daržų gatvėje dega ūkinis pastatas. Kai atvyko ugniagesiai, pastatas skendėjo liepsnose. Gaisro metu sudegė medinis ūkinis pastatas ir lengvojo automobilio Subaru Outback visos degiosios detalės. Nuo karščio apsilydė greta esančio pastato plastikinė sienų apdaila. Gaisre nukentėjo vyras, jis apdegė ranką.

Šeštadienį, 10.28 val., Vilniuje, Dociškių gatvėje daugiabučio gyvenamojo namo bute degė sendaikčiai ir šiukšlės. Įsiplieskusį gaisrą bandė gesinti buto savininkas. Iš uždūmintų patalpų ugniagesiai išvedė vyrą ir jį perdavė medikams. Gaisro metu aprūko kambario sienos.

Sekmadienį, 17.47 val., Alytuje, Vilties gatvėje gaisras kilo bendrabučio tipo daugiabučiame gyvenamajame name, kambaryje užsidegė mikrobangų krosnelė. Ugniagesiai gelbėtojai iš dūmuose skendinčio kambario išnešė vyrą, o  iš kitų patalpų teko evakuoti 14 gyventojų. Užgesinus gaisrą ir išvėdinus patalpas, gyventojams buvo leista sugrįžti.

Penktadienį, 19.39 val., Šalčininkų rajone, Dieveniškių seniūnijoje, Vilkiškių kaime liepsnojo trys pastatai.  Gaisro metu visiškai sudegė gyvenamasis namas, ūkinis pastatas ir vasaros virtuvė. Pastatai buvo greta vienas kito, 1-2 metrų atstumu. Įvykis tiriamas.

Tą pačią dieną, 21.47 val., Kėdainių rajone, Vilainių seniūnijoje, Koliuopės kaime, Koliupės gatvėje gaisras įsiplieskė gyvenamajame name. Atvykus ugniagesiams, koridoriuje liepsnojo įkraunamas riedis. Gaisro metu apdegė koridorius, aprūko kambariai, įskilo durų stiklo paketas. Name buvo įrengti dūmų detektoriai.

Šeštadienį, 13.38 val., Kaišiadorių rajone, automagistralėje Vilnius-Kaunas-Klaipėda degė keleivinis autobusas Seatra 516 HD. Atvykus ugniagesiams, autobusas degė atvira liepsna,   keleiviai buvo išlipę.  Gaisro metu išdegė autobuso variklio skyriaus degiosios detalės, salono degiosios detalės, išdužo stiklai, apdegė autobuso galiniai ratai. Nuo degančio autobuso užsidegė ir išdegė apie 50 kv. m miško paklotės. Įvykis tiriamas.

Sekmadienį, 20.26 val., buvo gautas pranešimas, kad Radviliškio rajone, Grinkiškio seniūnijoje, Minaičių kaime daugiabučiame gyvenamajame name dega butas. Gaisras buvo įsiplieskęs virtuvėje. Jo metu sudegė sofa, stalas, šaldytuvas, apdegė  durys, išdužo langai ir smarkiai aprūko viso butas bei namo antrojo aukšto laiptinė.   Iki atvykstant ugniagesiams, gyventojai išvedė 2 žmones, jie nenukentėjo.

Ugniagesių pagalbos reikėjo ir gelbėjimo darbų metu. Penktadienį, 11.00 val., gautas pranešimas, kad Panevėžyje, Matininkų gatvėje, kelininkai, vykdydami žemės kasimo darbus, pažeidė dujų vamzdį ir į aplinką veržiasi dujos. Kartu su policijos pareigūnais ugniagesiai gelbėtojai iš aplinkinių namų evakavo 42 žmones. Priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos įvykio vietoje  budėjo, kol dujų avarinė tarnyba sustabdė dujų nuotėkį.

12.33 val. pranešta, kad Vilniuje, Antakalnio gatvėje susidūrė du automobiliai, viename iš jų yra prispaustas žmogus. Panaudoję gelbėjimo įrangą, ugniagesiai išlaisvino prispaustą vyrą ir perdavė medikams.

22.28 val., ugniagesiai gelbėtojai  skubėjo į Raseinių rajoną, Girkalnio seniūniją, Bakaičių kaimą,  buvo gautas pranešimas, kad buvusiame kiaulių komplekse veršiukas įkrito į šulinį. Ugniagesiai telyčią iškėlė iš 3,5 m gylio duobės ir perdavė savininkui.

Šeštadienį, 10.59 val., ugniagesių pagalbos po eismo įvykio prireikė Kauno rajone, Zapyškio seniūnijoje, Kuodiškių kaime. Lengvasis automobilis Opel Vectra buvo nuvažiavęs nuo kelio ir atsitrenkęs į medį, o viduje buvo prispaustas žmogus. Panaudoję gelbėjimo įrangą, ugniagesiai  nukentėjusįjį išlaisvino ir perdavė medikams.

5.47 val., buvo gautas pranešimas, kad Švenčionių rajone, Kaltanėnų seniūnijoje, Kaltanėnų miestelyje, Kretuonos ežere nuskendo žmogus. Ugniagesiai gelbėtojai skenduolio kūną rado 300 m atstumu nuo kranto, 5 m gylyje.  

Sekmadienį, 12.41 val., Kauno rajone, Neveronių seniūnijoje, Neveronių kaime ugniagesiai iš tvenkinio ištraukė žmogaus kūnas.

16.16 val. pranešta, kad Pasvalio rajone, Saločių seniūnijoje, Brenčių kaime kelyje susidūrė mikroautobusas ir sunkvežimis. Mikroautobuse buvo prispaustas vairuotojas, kurį ugniagesiai išlaisvino ir perdavė medikams.