Tarptautinio valiutos fondo ekspertai vertins Lietuvos ekonominę situaciją

0
Tarptautinio valiutos fondo ekspertai vertins Lietuvos ekonominę situaciją
Share

2024-05-24

Šiandien finansų ministrė Gintarė Skaistė susitiko su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos Lietuvai vadovu Borja Gracia ir TVF ekspertais, kurie per ateinančias dvi savaites analizuos šalies ekonominę situaciją. Fondo atstovai taip pat skirs dėmesio ekonomikos konkurencingumui, aptars situaciją energetikos sektoriuje, reformų darbotvarkę ir viešųjų finansų perspektyvas.

„Lietuvos ekonomika iššūkių akivaizdoje pademonstravo atsparumą, o šiemet grįžtame į augimo kelią. Tačiau tebevykstantis rusijos karas prieš Ukrainą ir toliau veikia mūsų šalies ir viso regiono ekonomikas. Šiame kontekste būtina ne tik stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus, tam numatant papildomą tvarų finansavimą, bet ir didinti ekonomikos konkurencingumą, taip prisidedant prie atsparumo ateities sukrėtimams. Šiuos klausimus artimiausiomis savaitėmis detaliai aptarsime su TVF ekspertais“, – pažymėjo G. Skaistė.

Gegužės 24 – birželio 7 dienomis vyksiančios misijos metu TVF atstovai taip pat susitiks su Vyriausybės, Seimo, Prezidentūros, Lietuvos banko, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos, Valstybės kontrolės bei kitų valstybės institucijų, socialinių partnerių bei privataus sektoriaus atstovais.

Gegužės 31 d. Lietuvos bankas su TVF misija organizuoja seminarą, kurio metu bus orientuojamasi į makroekonominius iššūkius Lietuvoje – konkurencingumo ir atsparumo stiprinimą. Seminaro metu vyks TVF misijos pristatymai bei panelinė diskusija, kurioje dalyvaus TVF misijos vadovas B. Gracia, finansų ministrė G. Skaistė, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus. Seminaras vyks Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (Vokiečių g. 10), 402 salėje, pradžia –  9 val. ryto.

Papildoma informacija:

• Tarptautinis valiutos fondas (TVF) įkurtas 1944 metais Breton Vudse (JAV) vykusioje Jungtinių Tautų konferencijoje. Fondo įkūrimo tikslas – skatinti tarptautinį bendradarbiavimą pinigų ir valiutų kursų politikoje, stiprinti pasaulio ekonomikos augimą, didinti užimtumą bei suteikti laikiną finansinę pagalbą šalių narių mokėjimų balanso problemoms spręsti.

• Lietuva tapo TVF nare 1992 m. TVF steigimo sutarties IV straipsnis įpareigoja TVF šalis nares siekti vykdyti tokią ekonominę ir finansų politiką, kuri užtikrintų šalies ir tarptautinį finansinį ir ekonominį stabilumą.

•  Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus yra Tarptautinio valiutos fondo valdytojų tarybos narys, o finansų ministrė Gintarė Skaistė – pakaitinė valdytojų tarybos narė.

• Šiuo metu TVF priklauso  190 pasaulio valstybių.