Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius atidarė Lietuvoje vykusią tarptautinę ekspertinę konferenciją, skirtą Europos Sąjungos DG REFORM projekto, siekiančio stiprinti pinigų plovimo priežiūrą ES šalyse, veikloms aptarti.
Viceministras pabrėžė glaudaus tarptautinio bendradarbiavimo būtinybę kovojant su pinigų plovimu, atkreipė dėmesį į vis sudėtingėjančias šių nusikaltimų schemas.
„Pinigų plovimas vis dažniau naudojamas terorizmo finansavimui, tarptautinių sankcijų apėjimui, neteisėtam kapitalo legalizavimui. Rusijos nepateisinto agresijos karo prieš Ukrainą akivaizdoje, visas demokratinis pasaulis turi susivienyti kaip niekada anksčiau. Šiuo metu ypač svarbu stiprinti priežiūros priemones, dalintis žiniomis, nuolat tobulėti, pasitelkti naujus tyrimo metodus, technologijas ir užkirsti kelią nusikaltimus darančių asmenų išradingumui.Jokia institucija ar net šalis negali vienos kovoti su pinigų plovimu. Šie nusikaltimai išplito už atskirų šalių, regionų ar net kontinentų ribų”, – sakė viceministras Arnoldas Abramavičius.
Anot viceministro, šioje srityje dirbantys ir finansinius nusikaltimus tiriantys specialistai turi vieningai laikytis Finansinių veiksmų darbo grupės kovai su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu (angl. Financial Action Task Force) (FATF) rekomendacijų. Efektyvi virtualiųjų turto paslaugų teikėjų, taip pat kitų nefinansinių įmonių ir profesijų priežiūra yra vienas iš aktualiausių iššūkių.
Projekto konferencijoje dalyvavo ekspertai iš Austrijos, Albanijos, Armėnijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Bulgarijos, Estijos, Gruzijos, Italijos, Kosovo, Latvijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Maltos, Moldovos, Šiaurės Makedonijos, Lenkijos, Rumunijos, Serbijos, Ispanijos, Turkijos, taip pat Europos Tarybos, Europos Komisijos, DG REFORM ir DG FISMA atstovai.
Šis renginys yra Lietuvos pirmininkavimo Europos Tarybai dalis. Surengta bendradarbiaujant su Europos Tarybos Ekonominių nusikaltimų ir bendradarbiavimo skyriumi.