Tarnybas vienija bendras tikslas – vaikų saugumas ir gerovė

0
Tarnybas vienija bendras tikslas – vaikų saugumas ir gerovė
Share

Vilkaviškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, bendradarbiaudama su  Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės bendruomene, surengė dviejų dienų stovyklą „Diena be kompiuterio“. Šešiolika Vilkaviškio miesto ir rajono vaikų turėjo ne kasdien pasitaikančią galimybę atitrūkti nuo technologijų ir susipažinti ne tik su ugniagesio gelbėtojo ir pasieniečio profesijomis, bet ir išklausyti policijos bei Visuomenės ir sveikatos biuro darbuotojų mokymų.

Rugpjūčio 23 dieną vaikai pradėjo mankšta Vištyčio pasienio užkardoje, o vėliau leidosi į 3 valandų žygį, kuris prasidėjo nuo trijų valstybių sankirtos ir palei valstybės sieną tęsėsi iki pat Vištyčio ežero. Drąsiausieji turėjo galimybę užlipti ir į pasieniečių bokštą bei pasigrožėti Vištyčio ežero kraštovaizdžiu.  Įveikę netrumpą atstumą, stovyklautojai ragavo „pasienietiškos“ košės. Po sočių pietų į svečius atvyko Vištyčio pasienio užkardos kinologė Gabrielė Čiegytė su tarnybiniu šunimi Puma. Pasirodymo metu keturkojė pademonstravo bendro paklusnumo komandas, daikto paiešką, žmogaus paiešką ir šokinėjimą per kliūtis. Diena baigėsi apsilankymu užkardos patalpose. Vaikai susipažino su pasieniečio profesija, ginkluote ir specialiosiomis priemonėmis.

Kitą rytą stovyklautojai susitiko Vilkaviškio miesto pliaže. Rytas tradiciškai prasidėjo mankšta. Po jos atvyko Vilkaviškio PK bendruomenės pareigūnės. Jos pristatė policijos pareigūno profesiją bei tarnyboje naudojamas priemones. Vėliau atvyko visuomenės sveikatos biuro atstovės, kurios papasakojo, kaip atpažinti, ar žmogus yra sąmoningas, kaip suteikti jam pirmąją pagalbą, supažindino su defibriliatoriaus veikimo principu, atkreipė dėmesį į toksiškų medžiagų žalą jaunam organizmui.

Atsigaivinus ledais, popietė buvo leidžiama su Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiais gelbėtojais.  Kaitinant karštai vasaros saulei didžiausio susidomėjimo sulaukė darbas su gaisriniu švirkštu ir maudynėse po vandens srovėmis. Ugniagesiai gelbėtojai taip pat nudžiugino vaikus pramoga ant vandens – motorine valtimi plukdė po Paežerių ežerą. Susitikimo metu kalbėta apie saugų elgesį ne tik prie vandens, bet ir su ugnimi, apsisaugojimo priemones bei būdus, apie ugniagesio gelbėtojo profesiją, pademonstruota automobilyje esanti gelbėjimo įranga.