Svarbiausio šalies geležinkelio ruožo elektrifikacija: LTG grupė praneša apie planuojamą naują darbų etapą

0
Svarbiausio šalies geležinkelio ruožo elektrifikacija: LTG grupė praneša apie planuojamą naują darbų etapą
Share

Kitų metų pradžioje planuojamas naujas elektrifikacijos darbų etapas – nuo sausio 8 d. svarbiausios šalies geležinkelio arterijos Vilnius–Klaipėda elektrifikacijos darbai persikels į ruožą Radviliškis(Šauliai)–Klaipėda. Šie LTG grupės viešosios infrastruktūros valdytojos „LTG Infra“ vykdomi geležinkelio infrastruktūros elektrifikacijos darbai – ypatingos svarbos Lietuvai projektas, kuriuo bus sukurta galimybė tiek keliauti žmonėms, tiek gabenti krovinius dar tvariau ir efektyviau. 

Šiuo metu jau atlikta apie 50 proc. geležinkelio ruožo Vilnius–Klaipėda elektrifikacijos projekto darbų. Iki 2024 metų pabaigos Lietuvoje elektrifikuoto geležinkelio dalis visoje infrastruktūroje turėtų siekti apie 35 proc., o ištisinis ruožo ilgis siektų 731 km. Šiuo metu Lietuvoje yra elektrifikuoti trys geležinkelio ruožai: Vilnius–Kaunas, Lentvaris–Trakai ir Vilnius–Kena.

„Užtikrintai tęsiame strategiškai reikšmingo projekto įgyvendinimo darbus tam, kad jau po kelerių metų svarbiausia geležinkelių arterija keleiviai galėtų vykti visiškai naujais elektriniais traukiniais, o kroviniai būtų tempiami moderniais elektriniais lokomotyvais. Skaičiuojame, kad geležinkelių tinkle veikiančių vežėjų kuro sąnaudos sumažės ne mažiau kaip 30 proc., o į aplinką nebus išmesta apie 150 tūkst. tonų teršalų per metus”, – sako LTG grupės vadovas Egidijus Lazauskas.

LTG grupės įmonėms ir toliau prioritetiniai darbai yra efektyvus klientų informavimas bei pastangos, jog pokyčiai viešuoju tarpmiestiniu transportu besinaudojančius žmones paveiktų kuo mažiau, o darbai vyktų sklandžiai. Kol vyks darbai, laikinai bus trumpinama arba atšaukiama dalis keleivių vežimo bendrovės „LTG Link“ organizuojamų maršrutų Vilnius–Klaipėda ir Radviliškis–Šiauliai–Klaipėda traukinių reisų.

Planuojama, kad keleiviniam eismui įtaką darantys ir dienos metu organizuojami ruožo Radviliškis–Klaipėda elektrifikacijos darbai bus vykdomi iki kitų metų gegužės pabaigos. Šiuo laikotarpiu bus intensyviai elektrifikuojamas 184 km geležinkelio ruožas. Kiti elektrifikacijos darbai ir etapai, kuriuos galima vykdyti naktimis arba nenutraukiant eismo dienos metu, vykdomi dar nuo šių metų pradžios. 

Numatoma, jog kitų metų sausio 8 d. geležinkelio atkarpoje Radviliškis–Klaipėda pradėjus eismo pertrauką bus išsaugoti pilno maršruto Vilnius–Klaipėda rytiniai ir vakariniai traukinių reisai, o sekmadieniais traukinių eismas bus visiškai atnaujintas. Planuojami darbai traukinių eismui atkarpomis Vilnius–Šiauliai ir Kaunas–Šiauliai turės nedidelį poveikį.

Elektrifikacijos darbų metų galimi trumpalaikiai traukinių vėlavimai minėtuose maršrutuose – vidutiniškai iki 15 min. LTG grupė iš anksto atsiprašo už galimus nepatogumus ir dėkoja už supratingumą.

Be to, siekiant užtikrinti sklandų susisiekimą svarbiausių artimiausio pusmečio švenčių metu, traukinių eismas visiškai bus atnaujintas valstybinių švenčių ir jas supančių ilgųjų savaitgalių metu (vasario 15–18 d. ir kovo 8–11 d.) bei Velykų savaitę (kovo 28–balandžio 2 d.).

Vykstant elektrifikacijos darbams nuo pirmadienio iki šeštadienio iš Vilniaus į Klaipėdą bus galima nuvykti anksti ryte ir 2 reisais vakare, o iš Klaipėdos į Vilnių – ryte ir vakare. Siekiant sudaryti sąlygas kuo daugiau žmonių vykti traukiniais, dalis reisų bus organizuojami padidintais traukinių sąstatais. Dienos metu bus galima vykti tik sutrumpintu maršrutu atkarpa tarp Vilniaus ir Šiaulių, įskaitant visus tarpinius sustojimus tarp šių stočių. Sekmadieniais eismas tarp Vilniaus ir Klaipėdos bus visiškai atnaujinamas – traukiniai kursuos pagal metinį tvarkaraštį.

Nuo sausio 8 d. visi pirmadieniais–šeštadieniais kursuojantys maršruto Radviliškis–Šiauliai–Klaipėda traukiniai bus atšaukiami. Eismo pertraukų metu keleiviams rekomenduojama rinktis alternatyvias susisiekimo priemones. Užtikrinant susisiekimą į darbus, šio maršruto sutrumpinti reisai kursuos tik ankstyvuoju rytiniu laiku tarp Radviliškio ir Šiaulių. Sekmadieniais traukinių eismas šiuo maršrutu bus atnaujintas iš dalies – kursuos 2 iš 4 įprasto tvarkaraščio reisų.

Keliones planuojantys klientai kviečiami bendrovės interneto svetainėje https://ltglink.lt/, mobiliojoje programėlėje ar kitais „LTG Link“ kanalais pasitikslinti dėl konkrečių juos dominančių traukinių reisų pakeitimų. Apie pokyčius taip pat bus informuojama informaciniais skelbimais stotyse.

„LTG Link“ primena, kad rekomenduojama traukinių bilietais pasirūpinti iš anksto – tai patogiausia padaryti internetu arba mobiliojoje programėlėje.

Kitąmet papildomai planuojama ir geležinkelio ruožo Klaipėda–Rimkai elektrifikacija. Informacija apie dėl to vyksiančius maršruto Klaipėda–Šilutė tvarkaraščio pokyčius bus patikslinta vėliau.

Daugiau informacijos apie tvarkaraščių pokyčius pateikiama bendrovės puslapyje https://ltglink.lt/. Daugiau informacijos apie geležinkelių elektrifikaciją: https://elektrifikavimas.lt/