Šv. Florijono diena: būti ugniagesiu gelbėtoju – kilnu ir prasminga

0
Šv. Florijono diena: būti ugniagesiu gelbėtoju – kilnu ir prasminga
Share

Gegužės 4-oji – Šv. Florijono, ugniagesių globėjo, diena  šiemet iškilmingai buvo paminėta Kaune. Ši šventė nepriklausomoje Lietuvoje jau švenčiama  trisdešimt metų.  Į ją suvažiavo ugniagesiai gelbėtojai ir kiti valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, darbuotojai ir šios tarnybos veteranai iš visos Lietuvos.

Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje už ugniagesius gelbėtojus ir jų šeimas buvo aukojamos šventos Mišios. „Apkabinkime malda ugniagesius gelbėtojus, kurie kiekvieną dieną atlieka pareigą, prisiminkime jų šeimų narius, nes jie žino, koks sunkus ugniagesių darbas ir kokia didelė jų atsakomybė“, – kreipdamasis į susirinkusius sakė Kauno įgulos kapelionas Tomas Karklys. Jis padėkojo visiems, pasirinkusiems šį kelią. Padėkojo už tai, kad ugniagesiai sąžiningai atlieka pareigą savo krašto žmonėms.

„Jūs esate pasiruošę padėti žmonėms nelaimėse. Išvykdami galvojate, ar pavyks padėti artimui, išgelbėti gyvybę, kuri atsidūrė pavojuje. Jūs vykdote šventą misiją, todėl ne veltui jūsų šūkis yra „Artimui pagalba, Dievui garbė“. Ačiū, kad esate ištikimi savo pareigai. Didžiuojuosi ta misija, kurią atliekate“, – sakė kapelionas.

Pasak T. Karklio, ugniagesiai niekada nežino, kas jų laukia: „Jūs dažnai patys atsiduriate pavojuje, bet, nežiūrint į tai, savo pareigas atliekate drąsiai ir ryžtingai. Būkite stiprūs, koks buvo šventas Florijonas, kuris už vertybes paaukojo savo gyvybę. Būkite įkvėpti švento Florijono dvasios ir drąsiai ženkite savo keliu, vykdydami pareigą.“

Šv. Mišiose šv. auką aukojo Jo Eminencija kardinolas Sigitas Tamkevičius. Mišiose taip pat dalyvavo ir  Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesių kapelionas kunigas Donatas Klimašauskas

Po šv. Mišių šventė persikėlė į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį. Ugniagesiai gelbėtojai į jį atžygiavo su Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestru. 

„Lietuvos žmonės ugniagesiais gelbėtojais besąlygiškai pasitiki, o jų profesionalumą vykdant tarptautines gelbėjimo operacijas jau įvertino ir mūsų partneriai Europoje bei pasaulyje, – kalbėjo į šventę atvykusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. – Neeilinei ir be galo atsakingai tarnystei atsidavusių profesionalų aprūpinimas – mūsų prioritetas. Valstybei susiduriant su vis naujais iššūkiais, ugniagesiams gelbėtojams tenka vis didesnė atsakomybė saugant ir gelbstint gyvybes, užtikrinant mūsų šalies viešąjį saugumą.”

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius padėkojo  ugniagesiams gelbėtojams, priešgaisrinės priežiūros, civilinės saugos pareigūnams, administracijos darbuotojams už nuoširdų ir pasiaukojantį darbą.

„Dėkoju visiems,  padedantiems gyventojams išvengti nelaimių, o jei jos įvyksta – gelbstintiems jų gyvybes ir turtą, – sakė ugniagesių gelbėtojų vadovas.– Tikrai turime kuo pasidžiaugti:  mažėja gaisrų skaičius, kasmet išgelbstima vis daugiau gyvybių, bendromis pastangomis  ugdomi  gyventojų saugaus gyvenimo įgūdžiai, gerėja socialinis dialogas ir auga bendruomenės pasitikėjimas savo institucija.“

Jis taip pat pažymėjo, kad gerėja ugniagesių darbo sąlygos, statomos ir remontuojamos gaisrinės,  didėja  ugniagesių gelbėtojų darbo užmokestis, atnaujinama gaisrinė technika.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis,  šiais metais šalies ugniagesiai gelbėtojai užgesino per 2600 gaisrų, atliko 4 000 gelbėjimo darbų, gaisrų ir gelbėjimo darbų metu išgelbėjo 159 žmones.

Iškilmingos ceremonijos metu prisiekė tarnybą pradedantys ugniagesiai gelbėtojai. Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklu „Ugniagesio gelbėtojo žvaigždė“ buvo apdovanoti Vilniaus PGV Širvintų PGT ugniagesys gelbėtojas Arvydas Bilotas, Vilniaus PGV 5-osios komandos skyrininkas Aleksej Michailov, Vilniaus PGV 7-osios komandos vyresnysis ugniagesys gelbėtojas Radoslav Trainovski, Kauno PGV 1-osios komandos pamainos vadas Marius Strankauskas, Kauno PGV 1-osios komandos ugniagesys gelbėtojas Vilmantas Adomavičius, Panevėžio PGV Kupiškio PGT ugniagesys gelbėtojas Karolis Gabnys, Kupiškio PGT ugniagesys gelbėtojas Mantas Kamarauskas, Kupiškio PGT vyresnysis ugniagesys gelbėtojas Algirdas Ramanauskas, Šiaulių PGV 2-osios komandos skyrininkas Valdas Dautorius ir Elektrėnų PGT ugniagesys gelbėtojas Virginijus Lukošius. Tądien garbingi apdovanojimai ir padėkos buvo įteiktos ir daugeliui kitų pareigūnų.

Renginio dalyviai turėjo puikią progą  apsilankyti Vytauto Didžiojo karo muziejuje, kur galėjo susipažinti su rinkiniuose saugomų ugniagesių istorijos reliktų paroda. O civilinės saugos pareigūnai gyventojams patarė, kaip pasiruošti ir kaip elgtis ekstremaliosiose situacijose, valstybinės priešgaisrinės priežiūros specialistai atsakė į klausimus, kaip gyventojams apsisaugoti nuo gaisrų ir kitų nelaimių. Be to, visi galėjo paskanauti ir iš ugniagesio kirvuko virtos košės.