Susitikimuose su visuomene – apie saugią gyvenseną ir pavojus

0
Susitikimuose su visuomene – apie saugią gyvenseną ir pavojus
Share

Savaitgalį Vilniuje buvo gausu renginių, kuriuose dalyvavo ir Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai. Tai Plytinės kartodrome organizuotas turnyras vaikams ir Naujųjų Verkių bendruomenės surengta Bendruomenių namų atidarymo šventė.

Plytinės kartodrome Vilniaus PGV Valstybinės priešgaisrinės priežiūros ir Civilinės saugos skyrių specialistai, pasitelkdami prevencinę priekabą, renginio dalyvius supažindino su pagrindiniais gaisrinės saugos  reikalavimais, informavo, kaip išsikviesti specialiąsias tarnybas, paaiškino apie autonominių dūmų detektorių įrengimo būtinumą, pademonstravo išvykimo krepšį, taip pat suteikė rekomendacijų ir patarimų, kaip pasirengti ekstremaliosioms situacijoms ir kaip elgtis jų metu.

Plytinės kartodrome vykusiame renginyje vaikams, imituojant degančio aliejaus gaisrą, buvo praktiškai parodyta, kas nutinka gesinant užsiliepsnojusį aliejų vandeniu bei kaip tinkamai užgesinti tokį gaisrą panaudojant nedegų audeklą. Vaikai galėjo išbandyti miltelinius gesintuvus. Dalyviams taip pat išdalinta medžiaga gaisrinės ir civilinės saugos tema.

Bendruomenių namų atidarymo šventėje apsilankę Valstybinės priešgaisrinės priežiūros ir Civilinės saugos skyrių specialistai renginio dalyviams papasakojo, kaip išvengti gaisrų ir kaip elgtis jiems kilus, aiškino apie gaisro pavojų rūkant, atkreipė  dėmesį į netvarkingos elektros instaliacijos keliamą pavojų, priminė apie autonominių dūmų detektorių įrengimo būstuose privalomumą bei jų svarbą, teikė konsultacijas ir praktinius patarimus saugios aplinkos ir saugaus būsto bei pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms klausimais, demonstravo išvykimo krepšį.

Renginyje dalyvavę Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos budinčios pamainos ugniagesiai gelbėtojai šventės dalyviams pademonstravo gaisrinę ir gelbėjimo techniką bei įrangą. Vaikai noriai matavosi ugniagesių apsauginius drabužius, drąsiai lipo į gaisrinį automobilį ir žadėjo užaugę tapti ugniagesiais gelbėtojais.