Susitikime su savivaldybės vadovais aptarti priedangų, gaisrų ir skendimų prevencijos klausimai

0
Susitikime su savivaldybės vadovais aptarti priedangų, gaisrų ir skendimų prevencijos klausimai
Share

Birželio 22 d. Ukmergės rajono savivaldybėje lankėsi Priešgaisrinės apsaugos gelbėjimo departamento Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas, atliekantis valdybos viršininko funkcijas, pulkininkas leitenantas Evaldas Tamašauskas, Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė, atliekanti skyriaus viršininko funkcijas, Irma Meškauskaitė bei Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Dainius Vyšniauskas.

Pareigūnai susitiko su Ukmergės rajono savivaldybės meru Dariumi Varnu, vicemeru Eugenijumi Kuodeliu, administracijos direktore Inga Pračkaile ir kitais darbuotojais.  

Susitikimo metu daugiausia dėmesio buvo skirta priedangos vietoms, kuriose gyventojai trumpam galėtų pasislėpti nuo netiesioginio oro atakų pavojaus ar apšaudymų, taip kalbėta ir apie gaisrų bei skendimo prevenciją.

„Esame dėkingi savivaldybei už pagalbą ir bendradarbiavimą pateikiant socialinių būstų ar apleistų statinių sąrašus, kuriuose mūsų pareigūnai apsilanko. Ačiū už kasmet nuperkamus po 200 vnt. dūmų detektorių. Jais jau aprūpinta apie 1000 būstų. Mums tai didelė paspirtis, nes gaisre žuvusiojo portretas – nuosavų namų neturintis arba juos turintis bedarbis, socialiai remtinas asmuo.  Pagrindinė gaisrų priežastis – neatsargus elgesys su ugnimi. Žmones reikia šviesti, kaip saugiai gyventi, kaip saugiai įsirengti gyvenamuosius būstus. Vieni to nepadarysime“, – kalbėjo E. Tamašauskas.

Svečiai paprašė Savivaldybės atstovų pasirūpinti, kad pagrindinėse maudymosi vietose rajone atsirastų informaciniai stendai, gelbėjimosi priemonės.

„Taip pat daugiau dėmesio prašytume atkreipti į neoficialius paplūdimius, kur žmonės maudosi. Reikėtų kuo dažniau ten prevenciškai apsilankyti, ypač savaitgaliais“, – teigė E. Tamašauskas.