A. Armonaitė: „Ukraina ir toliau kovoja už mūsų visų laisvę“

0
A. Armonaitė: „Ukraina ir toliau kovoja už mūsų visų laisvę“
Share

Šiandien ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ir Ukrainos infrastruktūros ministras Oleksandras Kubrakovas sutarė stiprinti bendradarbiavimą atstatant Ukrainą ir plėsti abiejų šalių partnerystę ekonomikos, transporto, švietimo ir kitose srityse. Lietuva jau dabar prisideda prie Ukrainos atstatymo – mūsų šalies pastangomis pastatyta mobilioji gyvenvietė, renovuotas  darželis, įgyvendinami kiti atstatymo projektai.

„Imamės lyderystės telkiant tarptautinę bendruomenę, vyriausybines organizacijas ir verslą, siekdami padėti Ukrainai atstatyti šalį ir kurti klestinčią, šiuolaikišką, saugią valstybę. Lietuva jau vykdo atstatymo darbus ir planuojame naujus projektus – spalį pristatysime platformą, per kurią į šį procesą plačiau įtrauksime Lietuvos įmones ir organizacijas. Taip pat numatome dideles investicijas į kritinės Ukrainos infrastruktūros atstatymą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.   

Šių metų spalio mėnesį planuojama pristatyti naują katalogą, kuriame Lietuvos įmonės ir organizacijos ras visą reikiamą informaciją apie galimybes investuoti ir dalyvauti Ukrainos atstatyme. Tai bus platforma, kurioje abiejų šalių organizacijos galės užmegzti ryšius investicijų ir rekonstrukcijos srityse. Be to, čia Lietuvos verslai gaus visą informaciją apie vykdomus viešuosius pirkimus. Ši iniciatyva sustiprins bendradarbiavimą tarp abiejų šalių.

Lietuva aktyviai įsitraukė į atstatymo darbus – šių metų kovą buvo užbaigtas mobiliosios gyvenvietės Borodiankoje projektas, čia persikėlė gyventi 36-ios karo metu namų netekusios šeimos. Rugpjūtį atidarytas renovuotas darželis Irpinėje – jį lankys 300 vaikų. Taip pat renovuojama mokykla Borodiankoje, skirta 700 jaunuolių, kurie mokysis 1–12 klasėse. Neseniai įgyvendintas ir elektros tinklo modernizavimo projektas Mykolajive.

Centrinė projektų valdymo agentūra kartu su Lietuvos ir Ukrainos architektais pradėjo rengti Ukrainos Ateities mokyklos koncepciją – šiuo projektu galės naudotis tiek Ukrainos institucijos, tiek tarptautiniai partneriai, aktyviai dalyvaujantys Ukrainos atstatyme. Lietuva yra įsitraukusi į dar vieną – mokyklos Mykolajivo rajone – atstatymo projektą.

Mūsų šalis taip pat aktyviai palaiko Ukrainą eurointegracijos procese. Ministrė A. Armonaitė akcentavo žinių ir technologijų perdavimo Ukrainai svarbą, šiuolaikiškos investicijų ir verslo aplinkos kūrimą – tai turėtų paskatinti inovacijas daugelyje sektorių, taip pat gynybos sektoriuje.