Susitikime su Kauno miesto savivaldybės darbuotojais aptarti priedangų ir žūčių gaisruose klausimai

0
Susitikime su Kauno miesto savivaldybės darbuotojais aptarti priedangų ir žūčių gaisruose klausimai
Share

Liepos 3 d. Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Tomas Sušinskas, Civilinės saugos skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Stefanija Žičkevičiūtė ir 5-osios komandos viršininkas Mindaugas Belickas dalyvavo susitikime su Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Pauliumi Keru bei Viešosios tvarkos skyriaus Civilinės saugos ir mobilizacijos poskyrio darbuotojais.

Susitikimo metu buvo aptarti priedangų daugiabučių namų rūsiuose parinkimo klausimai, kalbama apie daugiabučių namų administratorių atsakomybę už tinkamą priedangų priežiūrą (pavyzdžiui, tvarką, sendaikčių laikymą, atsakingus asmenis ir kt.). Taip pat buvo atkreiptas dėmesys, kad nuo šių metų įsigaliojęs naujasis Krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymas numato prievolę visuose naujai statomuose visuomenės poreikiams skirtuose pastatuose, kuriuose vienu metu gali būti daugiau kaip 100 žmonių, arba daugiau kaip 5 aukštų daugiabučiuose, suprojektuoti ir įrengti priedangas, tačiau tai reglamentuojantys teisės aktai dar nepriimti, o Kauno miesto savivaldybėje tokių pastatų statybai per savaitę išduodami apie 2 leidimai. Šiuo metu priedangų poreikio tai neišspręstų, bet tai – ilgalaikis projektas.

Susitikimo pabaigoje buvo apžvelgta gaisrų statistika Kaune, kalbama apie gyventojus, gyvenančius socialiniuose būstuose (jų palaipsnis perkėlimas į butus su centriniu šildymu, kur nėra kietojo kuro katilų ar krosnių), apie rengiamas akcijas, apie dūmų detektorių naudą bei apie tai, kodėl jie po kurio laiko nebeveikia.