Susisiekimo ministras Marius Skuodis išvyksta į Pietų Korėją: tarsis dėl glaudesnių transporto ryšių

0
Susisiekimo ministras Marius Skuodis išvyksta į Pietų Korėją: tarsis dėl glaudesnių transporto ryšių
Share

Susisiekimo ministras Marius Skuodis išvyksta darbo vizito į Pietų Korėją, kur tarsis dėl glaudesnio šalių bendradarbiavimo jūrų transporto, telekomunikacijų ir logistikos inovacijų srityse. Ministras ir jo vadovaujama Lietuvos delegacija kvies Pietų Korėjos įmones aktyviau investuoti Lietuvoje, dalyvauti įgyvendinant Klaipėdos jūrų uosto plėtros ir alternatyvios energijos projektus. 

Balandžio 17–19 dienomis Pietų Korėjos sostinėje Seule numatyti Lietuvos susisiekimo ministro susitikimai su Pietų Korėjos žemės, infrastruktūros ir transporto ministru Hee-ryong Won, vandenynų ir žuvininkystės ministru Seung-hwan Cho, mokslo, informacinių ir komunikacijos technologijų viceministru Yun Kyu Park, Korėjos tarptautinės ekspeditorių asociacijos KIFFA, „Posco Inc.“, „SK Telecom“ ir kitų įmonių vadovais, Korėjos tarptautinės ekonominės politikos (KIEP) bei Mokslo ir technologijų (KAIST) institutų atstovais.

Ministras M. Skuodis kartu su Klaipėdos uosto vadovu Algiu Lataku ir Lietuvos verslo atstovais balandžio 20–21 dienomis taip pat planuoja apsilankyti didžiausiuose Pietų Korėjos jūrų uostuose Busane ir Incheone, susitikti su šių uostų vadovybe. Siekiant sustiprinti šalių ryšius ir dalijimąsi informacija apie uostų ir laivybos projektus, bus pasirašomas Klaipėdos ir Incheono jūrų uostų susitarimo memorandumas.

Vizito metu ministras taip pat susitiks su Busano miesto meru Park Heong-joon, Busano prekybos ir pramonės rūmų atstovais, Incheono laisvosios ekonominės zonos vadovais. 

Pietų Korėja yra 4-oji pagal dydį Azijos ir 10-oji pasaulyje ekonomika, pirmaujanti daugelyje pramonės, informacinių ir ryšių technologijų sričių. Lietuvos bendrovės yra suinteresuotos didinti eksportą, užmegzti ir stiprinti bendradarbiavimą su šios šalies transporto ir telekomunikacijų partneriais.